هفته دفاع مقدس جانفشانی شهدا و ایثارگران را برجسته‌تر می‌کند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان گفت: هفته دفاع مقدس جانفشانی شهدا، حماسه‌آفرینی ایثارگران و افتخارات ملت ایران را در حفظ ارزش‌های اسلامی برجسته‌تر می‌کند.

عطا ناوکی روز یکشنبه در نشستی با مجید سلحشور فرماندار ویژه و حجت الاسلام محسن ابراهیمی امام جمعه این شهرستان اظهارداشت: ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ جاودان عاشور است لیکن با ترویج فرهنگ عاشورا می‌توان فرهنگ متعالی ایثار و شهادت را در جامعه ترویج کرد.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت را بزرگترین سرمایه کشور و پیروزی انقلاب اسلامی را ناشی از این سرمایه بزرگ دانست.

مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان ادامه داد: کاری که شهدا، جانبازان و اسرای ایرانی در راه دفاع از میهن، اسلام و قرآن کردند یک کار عادی نبود، به همین دلیل نوع دفاع ما با عنوان دفاع مقدس به یادگار ماند.
ناوکی ایمان و تبعیت از ولایت فقیه را جزئی از دین‌داری رزمندگان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: وظیفه ما خدمت‌ رسانی بی‌ریا و صادقانه به خانواده شهدا و ایثارگران است و در این راه نباید از هیچ کوششی دریغ کرد.
وی با بیان اینکه توکل به خدا، توسل به آرمان‌های شهیدان کربلا، وجود روحیه‌ای جهادی و اراده‌ای راسخ دلیل پیروزی حق علیه باطل بود، گفت: این ویژه‌گی‌ها هشت سال دفاع ما را مقدس کرد، بنابراین ترویج و انتقال باورها، ارزش‌ها و تفکرات معنوی آن دوران برای پیشرفت، تعالی و رشد جامعه ضروری است.
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان با اشاره به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص دفاع مقدس که فرموده‌اند: "حماسه ملت ایران در دفاع مقدس نمایشگر قله ظرفیت‌های انسانی مردم این سرزمین است"، خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس جانفشانی شهدا، حماسه‌آفرینی ایثارگران و افتخارات ملت ایران را در حفظ ارزش‌های اسلامی برجسته‌تر می‌کند.
ناوکی همچنین با خانواده‌های شهیدان «اسماعیل نوحه‌گو»، «محمد صادق‌ راه»، «علی صادقی»، «احمد صادقی»، «جواد ناصری»، «علی قطارانی‌نژاد»، «علی شاه احمدشاهی»، «مصطفی ذاکری» و «محمد و جعفر محمدی» با اهدای لوح سپاس دیدار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha