رقابت «سینما خر» در میلان ایتالیا

تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «سینما خر» با قبول در فستیوال نوستالژیا میلان ایتالیا با دیگر آثار این جشنواره رقابت می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم سینمایی سینما خر (مِشمِشه) به نویسندگی و کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه‌کنندگی علی یاور در ادامه نمایش‌های بین‌المللی خود در بخش مسابقه دومین دوره جشنواره نوستالژیا که از ۲۱ تا ۲۶ سپتامبر (۳۰ شهریور تا چهار مهر ماه) در میلان ایتالیا برگزار خواهد شد، به نمایش درمی‌آید.

ساخته احمدلو پیش از این جایزه بهترین فیلم مردمی جشنواره هند و جایزه بهترین فیلم کمدی بیگور اسپانیا را دریافت کرده است. این فیلم همچنین در فستیوال بوسان کره جنوبی نیز کاندید دریافت جایزه بهترین فیلم این جشنواره شد.

سینما خر مضمونی اجتماعی دارد و مشکلات پیش روی یک کارگردان سینما در ساخت یک فیلم بلند را به تصویر کشیده است.

پخش بین الملل سینما خر بر عهده علیرضا شاهرخی قرار دارد.

پوریا شکیبایی، سحر صباغ سرشت، بابک نوری، محسن دلیخون، شهریار حیدری، بهناز توسلی، نسیم فروغ، مهران آتش زای، احمد یاورشاه، احسان بابازاده، فرید شهریاری، رعنا چشم آذر، امین علی شهسواری، محمدرضا داوودنژاد، فاطمه شکری، حسن رضایی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مِشمِشه مرضی است مسری که بیشتر در اسب و استر و خر دیده شده و به انسان نیز قابل سرایت است. در واقع همین امر دستمایه سوژه اصلی این فیلم شده است. فیلم یک طنز موقعیت است و داستان یک گروه فیلمبرداری را روایت می کند که در حال ساخت فیلمی هستند. آنان برای چند سکانس از فیلم احتیاج به یک خر دارند و همین امر کل گروه را با ماجراهای مختلفی مواجه می کند...

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha