پیشنهاد باخ به کشورها برای هماهنگی جهت دریافت دُز اضافی واکسن کرونا

تهران- ایرنا- رئیس کمیته بین المللی المپیک از کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک که برای تیم‌های خود جهت حضور در المپیک زمستانی پکن به دُزهای اضافی واکسن کرونا نیاز دارند، خواست تا از طریق بخش روابط بین الملل خود، هماهنگی‌های لازم را در این خصوص انجام‌ دهند.

به گزارش ایرنا، توماس باخ در نامه‌ای به جنبش المپیک، اعلام کرد که کمیته بین المللی المپیک و سازمان دهندگان چینی از هیچ تلاشی برای ایمن سازی این دوره از بازی‌های المپیک زمستانی دریغ نمی‌کنند. 

🔹کمیته المپیک چین همچنین پیشنهاد کرده بود که تیم‌های حاضر در پکن ۲۰۲۲ را قبل از توکیو ۲۰۲۰ واکسینه کنند و IOC هزینه هر دُز را بپردازد.

نخستین کتابچه‌های مقررات بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ مشتمل بر قوانینی که همه شرکت کنندگان در المپیک باید در طول بازی‌ها رعایت کنند، طی ماه آینده منتشر می شود.

باخ اعلام کرد که کتابچه‌های قوانین و مقررات مشابه اسناد متناظر در توکیو۲۰۲۰ بوده اما متناسب با وضعیت کرونا در چین تنظیم شده‌اند.

پایتخت چین اولین شهری خواهد بود که هم میزبان المپیک تابستانی و هم المپیک زمستانی شده است. این رویداد از ۱۵ بهمن‌ماه تا یکم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

چینی‌ها قرار است از میان ۱۰۲ رشته ورزشی حاضر در بازی های المپیک زمستانی پیش رو در ۷۵ رشته شرکت کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha