سازمان برنامه به سه پروژه مرتبط با انضباط بودجه توجه کند

تهران - ایرنا - رییس دیوان محاسبات کل کشور در ششمین نامه ارسالی به دولتمردان سیزدهم، از رییس سازمان برنامه و بودجه خواست سه پروژه مرتبط با انضباط بودجه کشور را مورد توجه قرار دهد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری دیوان محاسبات کشور، ششمین نامه ارسالی «مهرداد بذرباش» به دولتمردان سیزدهم در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و شعار سال (تولید، پشتیبانی‌ها مانع‌زدایی‌ها) خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به امضا رسید.

بر اساس این نامه عملکرد هفت قانون مرتبط با تولید، مقررات و آئین‌نامه‌ها و موضوع ترک فعل به مقامات ارشد دستگاه‌های اجرایی ارسال شده است.

رییس کل دیوان محاسبات کشور در نامه به «سیدمسعودمیرکاظمی» از سه پروژه حیاتی برای انضباط بودجه‌ کشور نام برده است که تاکنون به نتیجه‌ی مطلوب نرسیده‌اند.

"اصلاح نظام درآمد - هزینه استان‌ها"، "طراحی مدل جامع استقرار نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد" و "واگذاری طرح‌های ملی و استانی نیمه‌تمام عمرانی به بخش غیردولتی" پروژه‌هایی بودند که در نامه‌ی بذرپاش به میرکاظمی به آنها اشاره شده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: باید توجه داشت که به دلیل وجود مجوزهای قانونی موازی از جمله ماده ۲۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، برای خرید و فروش طرح‌ها، پروژه‌ها و کالاها و خدمات ناشی از آنها، ماده (۷) قانون رفع موانع تولید عملکردی نداشته است.

رییس کل دیوان محاسبات کشور تاکید کرده است مبنای رسیدگی این دیوان در حوزه‌های مالی و رعایت و عملکرد، اجرای قوانین و اسناد بالادستی، ارتقای شفافیت، مبارزه با فساد، حذف قوانین مزاحم و تحقق شعار سال ۱۴۰۰ به منظور اولویت‌بندی اقدامات اجرایی دستگاه‌های تحت امر سازمان برنامه و بودجه کشور خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha