ارایه کارت تزریق واکسن برای فعالیت اصناف قزوین الزامی است

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی استاندار و جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: با توجه به تراکم رفت و آمد در حوزه اصناف، ارایه کارت تزریق واکسن برای فعالیت صاحبان واحدهای صنفی استان قزوین الزامی است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز یکشنبه در جلسه کمیته واکسیناسیون استان، افزود: با توجه به تراکم رفت و آمد در حوزه اصناف، صاحبان مشاغل و کسبه باید واکسینه شده و برای ادامه فعالیت کارت واکسن دریافت حداقل یک دُز را داشته باشند.

وی تاکید کرد: در حوزه حمل و نقل عمومی، رانندگان تاکسی و اتوبوس های شهری نیز برای ادامه فعالیت خود باید حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده باشند.

حبیبی افزود: طبق آخرین آمار از واکسیناسیون عمومی، ۵۰۰ هزار نفر در سطح استان واکسن خود را تزریق کرده اند که حدود ۵۴ درصد از جمعیت استان است و رقم قابل توجهی را تشکیل می‌دهد.

رئیس کمیته واکسیناسیون استان قزوین گفت: دولت و مسئولان در استان رویکرد تزریق حداکثری واکسیناسیون را در پیش گرفته اند و محدویت سنی در خصوص تزریق واکسن نداریم.

حبیبی در ادامه تاکید کرد: دستگاه های دولتی، واحدهای تولیدی، نیروهای نظامی و انتظامی باید لیست پرسنل واکسینه شده خود را با فوریت اعلام کنند و افرادی را که در این دستگاه ها موفق به تزریق نشده اند سریعا شناسایی کنند تا تزریق واکسن انجام شود.

وی با تاکید بر تسریع در تزریق واکسن، افزود: از ظرفیت بیمارستان های خصوصی و درمانگاه ها جهت واکسیناسیون باید استفاده شود و پایگاه های واکسیناسیون تقویت شوند و در فروشگاه های زنجیره ای، پایگاه های تزریق واکسن راه اندازی گردد تا امکان دسترسی مردم برای تزریق واکسن فراهم باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: برای فعالیت استخرها و ورزشگاه ها رعایت دستورالعمل های بهداشتی در راس امور قرار دارد و باید برابر شیوه نامه های ابلاغی اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha