آموزش و پرورش و دفتربانوان استانداری مرکزی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

اراک - ایرنا - مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت: تفاهمنامه همکاری علمی و فرهنگی بین دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی و آموزش و پرورش در راستای ارتقای شاخص های سوادآموزی حوزه تحصیلی دختران منعقد شد.

«زهرا کسایی پور» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از مهمترین اهداف این طرح، ترویج برنامه‌های آموزشی، تحکیم بنیان خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه کودکان، ارتقای سطح ضرایب سوادآموزی در استان و جلوگیری از بازماندگی از تحصیل کودکان به ویژه دختران است.
وی تاکید کرد: در راستای این تفاهم‌نامه برنامه‌های عملیاتی متعددی در راستای پیشگیری از بازماندگی تحصیل دختران ورودی سال اول دبستان و دانش آموزانی که به هر دلیل مجبور به ترک تحصیل شدند، اجرایی می‌شود.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی یادآور شد: عملیاتی کردن این تفاهم‌نامه قید زمانی ندارد و به طور مستمر است چرا که هر ساله کودکانی وارد چرخه تحصیل می‌شوند اما به دلایل مختلف مثل بدسرپرست بودن از تحصیل بازمی مانند.
کسایی پور خاطر نشان کرد: امید است با تعامل و هم افزایی لازم، سطح اقدامات در این حوزه را در دستگاه‌های مختلف شهرستانی ارتقا بخشیم.

۴۹ درصد از جمعیت یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفری استان مرکزی را بانوان تشکیل می‌دهند.

در حال حاضر ۳۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در سطح استان مرکزی تحصیل می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha