۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 84476265
۰ نفر

برچسب‌ها

قاچاقچی خودرو در اردبیل ۳۶ میلیارد ریال جریمه شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: قاچاقچی خودرو در اردبیل به پرداخت ۳۶ میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

به گزارش ایرنا ، علی رحیمی‌آذر روز یکشنبه افزود: بر اساس گزارش اداره گمرک شهرستان مرزی بیله‌سوار مغان در مورد عدم خروج خودروی سواری عبور موقت از کشور در وقت مقرر قانونی به ظن قاچاق پرونده‌ای در این خصوص در تعزیرات حکومتی تشکیل شد.

وی اظهار کرد: شعبه رسیدگی‌کننده با توجه به گزارش اداره کل گمرک و اظهارات ضد و نقیض وکیل مدافع متهم پرونده و سایر شواهد موجود، اتهام انتسابی را محرز و فرد متخلف را علاوه بر ضبط خودرو به پرداخت مبلغ ۳۶ میلیارد ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

وی بیان‌کرد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

رحیمی‌آذر اضافه کرد: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

وی ادامه داد: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی و عرضه کالا خارج از شبکه توزیع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha