۲۰ پایگاه جدید واکسیناسیون کرونا در استان همدان راه‌اندازی شد

همدان- ایرنا- ۲۰ پایگاه جدید واکسیناسیون کرونا به منظور شتاب بخشیدن به روند واکسیناسیون افراد واجد شرایط، روز یکشنبه طی آیینی با حضور مسئولان حوزه بهداشت و درمان در استان همدان راه اندازی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در آیین راه اندازی پایگاه شماره هفت تزریق واکسیناسیون در محل یادمان عین القضات همدان به خبرنگار ایرنا گفت: ۴۷ مرکز تجمیعی تزریق واکسن در همدان فعال شده که با راه اندازی این ۲۰ مرکز جدید که اغلب پایگاه های بهداشتی و مرکز جامع خدمات سلامت هستند، تعداد مراکز فعال واکسیناسیون در استان به 67 مرود رسید.

«رشید حیدری مقدم» افزود: تا پایان هفته جاری تعداد پایگاه های تجمیعی تزریق واکسن کرونا در استان همدان به ۱۰۰ مرکز افزایش خواهد یافت تا از این طریق بتوان افراد بیشتری را علیه ویروس کرونا واکسینه کرد.

به گفته وی، در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همدان و با موافقت ایشان، واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال در استان نیز علیه کرونا آغاز شد که این افراد برای تزریق واکسن ابتدا باید در سامانه ثبت نام کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: در صورت تامین واکسن مورد نیاز استان، تا پایان مهر ماه جمعیت قابل توجهی از افراد بالای ۱۸ سال استان علیه ویروس کرونا واکسینه می شوند.

حیدری مقدم گفت: تاکنون حدود ۹۰۰ هزار دُز واکسن در استان همدان تزریق شده که ۵۸۰ هزار نفر دُز اول و مابقی ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی اظهار داشت: یکی از نگرانی های دانشگاه علوم پزشکی همدان با توجه به بالا بودن آمار مرگ و میر افراد بالای ۶۰ سال، واکسینه کردن این گروه پُرخطر بود که تاکنون ۹۵ درصد این گروه سنی در استان واکسینه شده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: پایگاه واکسیناسیون عین القضات همدان به همت دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده است.

حیدری مقدم افزود: درصددیم که ادارات و نهادهایی که توان و ظرفیت راه اندازی مرکز واکسیناسیون را دارند و جمعیت زیادی تحت پوشش خدمات آنها هستند را نیز به عنوان مراکز واکسیناسیون راه اندازی و فعال کنیم.

به گفته وی، هم اینک روزانه ۲۰ هزار دُز واکسن کرونا در استان همدان می شود که برنامه ریزی و هدفگذاری ما تزریق روزانه ۵۰ هزار دُز واکسن است.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، چهار شهرستان ملایر، اسدآباد، تویسرکان و فامنین در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان نیز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha