سرمایه اجتماعی با سفرهای استانی دولتمردان در حال ترمیم است

تربت‌حیدریه- ایرنا- مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: اعضای دولت سیزدهم با انجام سفرهای استانی و حضور بدون واسطه بین مردم زمینه ترمیم سرمایه اجتماعی را در جامعه فراهم می‌کنند.

حجت الاسلام حسین صافدل روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: سرمایه اجتماعی که شاید بتوان گفت در سال‌های گذشته آسیب دیده و کاهش یافته بود با حضور میدانی دولتمردان بین مردم و آشنا شدن با مشکلات آنها در حال ترمیم است.

وی ادامه داد: مردم هنگامی که ببینند مسوولان و به‌ خصوص بلندمرتبه ترین مسوول اجرایی کشور بین آن‌ها حضور دارند و مشکل‌ها را لمس می‌کنند و مشکلات را از زبان خودشان می‌شنوند، اعتمادشان به نظام و دولت بیشتر می‌شود.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: رییس جمهوری با شعار دولت مردمی مسوولیت امور اجرایی کشور را بر عهده گرفته است و این مردمی بودن را با سفرهای استانی خود و حضور بین مردم نشان داده است.

وی افزود: تجربه نشان داده است هر اندازه مشارکت مردم و حضور مسوولان بین مردم بیشتر باشد تصمیم‌ها و سیاست‌هایی که اتخاذ می‌شود صحیح‌تر و به واقعیت نزدیک‌تر است و منجر به افزایش کارآمدی دولت و شفافیت بیشتر امور می شود.

حجت الاسلام صافدل ادامه داد: رییس جمهوری تاکنون به سه استان محروم کشور سفر کرده که کار ارزشمندی است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha