۱۵هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در گچساران بهبود یافتند

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۵ هزارو ۴۱۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان بهبود یافته اند.

علیرضا اتابک روز یکشنبه در جلسه ستاد کرونا گچساران افزود: ۵۲ هزارو ۶۸۶ مورد تست کرونا از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون در این شهرستان از افراد  با علائم مشکوک گرفته شده است.

وی بیان کرد: ۱۶ هزارو ۱۳۷ نفر از مجموع نمونه گیری‌های انجام شده از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون مثبت بوده است.

اتابک با بیان اینکه ۲۱۲ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند افزود: هم اکنون ۳۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.

وی افزود: در حال حاضر به غیر از مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها، ۵۱۶ نفر هم در قرنطینه خانگی هستند.

اتابک با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا برای جلوگیری از مرگ و میر است گفت: با رعایت پروتکل بهداشتی و بهداشت فردی می توان از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرد.

وی اظهار داشت: ارایه خدمات عمومی در این شهرستان از جمله خدمات رسانی در دستگاه های اجرایی و بانک ها منوط به داشتن کارت واکسن کرونا  خواهد بود.

اتابک با بیان اینکه شهرستان گچساران از نظر شیوع کرونا در وضعیت نارنجی قرار گرفت افزود: دستگاه های اجرایی و اصناف از  ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداری کنند.

فرماندار گچساران گفت: در هنگام بازگشایی مدارس و دانشگاه ها سلامت دانش آموزان و دانشجویان  مقدم باشد.

وی تصریح کرد: این شهرستان از دیگر شهرستان های استان به دلیل ترانزیتی بودن و وجود شرکت های بزرک از جمله نفت، پتروشیمی و سد چم شیر و تردد نیروهای در آنها، آسیب پذیرتر می باشد.

اتابک با اشاره به آغاز واکسیناسیون فرهنگیان گچساران همزمان با سراسر کشور از مرداد ماه امسال گفت: بر اساس آخرین آمار تا روز گذشته، بیش از ۹۵ درصد فرهنگیان شهرستان دز اول واکسن را دریافت کرده اند.

وی گفت: افرادی به دلیل بی توجهی و شرکت در مراسمات عزا و دورهمی های خانوادگی و... دچار بیماری شده بودند ستاد کرونا را مقصر جلوه می دهد که جای سوال است.

اتابک ابراز کرد: ویروس کرونا تاکنون تمام فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی این شهرستان را تحت‌تاثیر مستقیم قرار داده است.

وی تصریح کرد: با همکاری شبکه بهداشت و درمان، ناحیه مقاومت بسیج و جمعیت هلال احمر عملیات واکسیناسیون به خوبی در شهرستان در حال انجام است که از تلاش کارکنان این دستگاه‌ها قدردانی می‌شود.

اتابک اظهار داشت: محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در این شهرستان برداشته شد و تمامی افراد بالای ۱۸ سال علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

وی گفت:  هم اکنون واکسن کافی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته و مشکلی در زمینه کمبود واکسن در سطح گچساران وجود ندارد.

اتابک افزود: تزریق واکسن،رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تنها راه شکست ویروس کرونا است بر این اساس از تمام شهروندان درخواست می شود در این زمینه همکاری کنند.

وی ادامه داد: کارمندان ادارات و دستگاه های اجرایی ملزم به واکسن زدن هستند و حتماً باید کارت واکسیناسیون کرونا داشته باشند.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha