دارنده طلای پارالمپیک: سخنان رهبری مهر تاییدی بر سیاست کیفی‌گرایی بود

تهران- ایرنا- نماینده ورزشکاران پارالمپیکی در دیدار با رهبر انقلاب با تمجید از توجه ویژه معظم‌له به ورزش گفت: اعزام با راهبرد کیفی‌گرایی مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت.

«هاشمیه متقیان» دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو در رشته پارادوومیدانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به توجه ویژه رهبر انقلاب به ورزش قهرمانی اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و سرایت آن در سطح کشور این تصور را ایجاد کرد که دیدار ما با رهبر انقلاب در ماه‌های آینده باشد و کسی تصور نمی‌کرد که این مهم به زودی اتفاق بیفتاد. اما این دیدار در کمترین زمان ممکن شکل گرفت و موجب خوشحالی و قوت قلب ما است. ایشان با نگاه پدرانه ما را به حضور پذیرفت و به تمام مسائل و مشکلات ورزشکاران گوش فرا دادند.

دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو ادامه داد: افتخار داشتم در دیدار با مقام معظم رهبری نماینده ورزشکاران پارالمپیکی بودم و مسائل و مشکلات را مطرح کردم. ۲ مساله در این دیدار مورد توجه قرار گرفت. نخست همسان‌سازی حقوق مدال‌آوران پارالمپیکی با المپیکی‌ها بود و در ادامه به قانون استخدام ورزشکاران نیز اشاره داشتیم. طبق قانونی که در دولت قبل تصویب شد یکی از فرزندان دارندگان مدال طلا باید استخدام می‌شد که این نیاز به ۲۰ سال زمان بود اما این قانون در حال اصلاح است. مقام معظم رهبری نیز پس از طرح این مسائل توصیه‌هایی برای رفع این مشکلات ورزشکاران پارالمپیکی داشتند.

متقیان با تمجید از توجه مقام معظم رهبری به ورزش کشور، تصریح کرد: رهبر انقلاب در جریان مسائل ریز ورزش و اعزام کاروان‌های ایران به توکیو بودند و از همه اخبار المپیک و پارالمپیک باخبر بودند. در این دیدار حجاب اسلامی بانوان مورد تمجید رهبر انقلاب قرار گرفت و آن را یک نوع فرهنگ‌سازی می‌دانستند. رهبر انقلاب با تمجید از افتخارآفرینی بانوان محجبه عنوان کردند که زنان ایرانی نشان دادند که حجاب محدودیت نیست بلکه یک پوشش برای کرامت زن به شمار می‌رود. 

نخستین مدال‌آور زنان ایران در رشته پارادوومیدانی عنوان کرد: سیاست اعزام ورزشکاران به پارالمپیک براساس کیفی‌گرایی بود و این موجب موفقیت برای کاروان سردار دل‌ها بود. اهمیت این موضوع زمانی است که مقام معظم رهبری نیز در بخشی از بیانات خود بر روی سیاست کیفی‌گرایی در اعزام‌ها توجه داشتند. این تاکید نشان می‌دهد که الگوی پارالمپیک و نتایج ورزشکاران اعزامی موفق بوده و می‌تواند در ورزش ایران مورد استفاده قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha