شمار متوفیان کرونایی در بهشت زهرا (س) نزدیک به ۲رقمی شدن است

شهرری - ایرنا - مدیرعامل سازمان بهشت‌ زهرا (س) تهران گفت: آمار جانباختگان کرونایی نزدیک به ۲ رقمی شدن است، به گونه ای که هم اکنون بر اساس آخرین آمار روزانه کار کفن و دفن یکصد نفر فوتی کرونایی طی روزهای اخیر در این آرامستان انجام شده‌است.

سعید خال روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی فوتی های ناشی از ویروس کرونا در پایتخت، اظهار داشت:  شمار جانباختگان ناشی از ویروس کرونا که تعدادشان در سازمان بهشت‌زهرا (س) تهران ثبت می‌شود در روزهای اخیر نسبت به ماه گذشته و روزهای سخت کاهش ۵۰ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در همین مدت شمار جانباختگان غیرکرونایی حدود ۲۰۰ نفر بوده است.  

خال افزود: مرداد ماه عجیب‌ترین روزهای این سازمان را به خود اختصاص داد به طوری که شمار متوفیان به بیش از ۳۹۰ نفر در روز رسید که در طول ۵۱ سال فعالیت بهشت‌زهرا (س) بی‌سابقه بود.

به گزارش ایرنا، بهشت زهرا (س) بزرگترین آرامستان ایران و جهان به لحاظ تجهیزات و مراجعه کننده،  در جنوب تهران واقع شده است که فعالیت رسمی این آرامستان در سال ۱۳۴۹ خورشیدی آغاز شد.

آرامستان بهشت زهرا (س) ابتدا ۳۱۴ هکتار وسعت داشت اما در سال ۱۳۷۶ بخش شمالی (فاز ۲) به مساحت ۱۱۰ هکتار و در سال ۱۳۸۷ بخش شرقی (فاز ۳) به مساحت ۱۶۰ هکتار خریداری و به آن اضافه شد.

بهشت زهرا (س) در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار جسد را در خود جای داده است.

روز سه شنبه ۲۳ شهریور ماه وزارت بهداشت بر اساس براوردهای اپلیکیشن ماسک، از عبور کشور از خیز پنجم کرونا خبر داد، خیزی که برای چند بار رکورد تلفات روزانه را جابجا کرد و دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ به بالاترین رکورد رسید.  در همین خیز بود که در همین روز تعداد تلفات کرونا طی ۱۸ ماه جولان ویروس شاخدار از ۱۱۵ هزار نفر گذشت.   

همچنین تا کنون ۲۸ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۹۹۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۳ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۸۶۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴۲ میلیون و ۳ هزار و ۸۶۳ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

خیز پنجم کرونا اوایل تیر ماه کشور را در برگرفت.

در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha