معاون شهردار تهران: ورزش همگانی را در پایتخت توسعه خواهیم داد

تهران-ایرنا-معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به توسعه ورزش همگانی در این دوره مدیریت شهری گفت: تبدیل ورزش به بخشی از فرهنگ مردم، منجر به ارتقا نشاط شهروندان و شهر تهران می شود .

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، محمدامین توکلی‌زاده امروز در نشست صمیمی شهردار تهران با جمعی از قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰ اظهارداشت: این قهرمانان افتخارات ایران هستند که در این شرایط سخت کرونا و با توجه به جو منفی که در جامعه حاکم بود توانستند، مقداری از آلام مردم را بکاهند و برای مدتی دل آنان را شاد کنند.

وی گفت: علیرضا زاکانی مساله‌ای را که در این دوره مدیریت شهری بر آن تاکید دارد، توجه به روح شهر در کنار توجه به کالبد شهر است، همانطور که برای کالبد شهر به صورت مینیاتوری برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی می‌کنیم و تمام ابعادش زیر ذره‌بین‌ها خواهد بود، برای روح شهر هم برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی ویژه داشته باشیم.

توکلی‌زاده افزود: در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران که برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر تهران از این معاونت نشات می‌گیرد، بخش مهمی از این برنامه‌ریزی‌ها، توسعه فعالیت‌های ورزشی خواهد بود.

وی اظهارداشت: شهردار تهران تاکید دارد که فعالیت‌های ورزشی به صورت مردمی باشد نه تنها در این بخش بلکه در تمام ابعاد مردم را اولویت قرار دهیم و در این راه از افراد خبره استفاده کنیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران بیان کرد: در این دوره مدیریت شهری ورزش همگانی را توسعه خواهیم داد تا نشاط و سرزندگی به شهر بازگردد و این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند. چرا که اگر ما نگاه ویژه به ورزش مردم داشته باشیم، می‌توانیم بر روی فعالیت‌های مردم و در مسیر کارآمد بود آن تاثیر بگذاریم.

وی با بیان اینکه در دنیا به ورزش به عنوان یک صنعت نگاه می‌شود افزود: نگاه ما به ورزش نگاهی صنعتی نخواهد بود و سعی می‌کنیم که ورزش را تبدیل به بخشی از فرهنگ مردم کنیم که در نهایت این امر منجر به ارتقای نشاط شهروندان و شهر تهران شود.

توکلی‌زاده گفت: ورزش یک رسانه و یک ابزار فرهنگی برای انتقال پیام است، جمله رهبر معظم انقلاب را تکرار می‌کنم که فرمودند امر به ورزش، امر به معروف است و ما هر چه در این بخش فعال‌تر و پویاتر باشیم درآینده همین ورزش به ما کمک می‌کند تا زیست بهتری در شهر تهران به وجود آوریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha