رییس شورای آموزش‌ و پرورش اردکان: واحدهای آموزشی آماده بازگشایی است

یزد - ایرنا - رییس شورای منطقه‌ای آموزش‌ و پرورش اردکان گفت: مدیران تمامی واحدهای آموزشی این شهرستان آمادگی کامل برای آغاز سال‌تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ به‌ صورت حضوری یا غیرحضوری را دارند و در صورت اجرای تصمیم ملی برای آموزش ترکیبی حضوری و مجازی نیز زیرساخت‌ها فراهم است.

به گزارش ایرنا مصطفی پوردهقان اردکان، روز یکشنبه در نشست هماهنگی بازگشایی مدارس و آغاز سال‌جدید تحصیلی تأکید کرد: سلامت دانش‌آموزان اولویت اصلی مسئولان آموزش و  پرورش  است و با آغاز واکسیناسیون آنها علیه بیماری کووید ۱۹  در کنار شروع سال تحصیلی، سلامت و تحصیل دانش‌آموزان تأمین می‌شود.

به گفته فرماندار اردکان دایر شدن کلاس های درس پس از ۱۹ ماه تعطیلی از جمله  تصمیم  ملی است، و با توجه به واکسیناسیون ۸۵ درصد فرهنگیان و معلمان استان یزد و شهرستان ، واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نیز انجام می شود.

در این نشست یکی از مدیران آموزش‌ و پرورش شهرستان اردکان نیز گزارشی از اقدام های انجام شده برای آغاز سال‌تحصیلی جدید ارایه کرد.

در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ تعداد دانش آموزان شهرستان اردکان حدود ۲۱ هزار نفر اعلام شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، احمدآباد و اردکان است.

 سال های تحصیلی قبل از شیوع ویروس کرونا ( اسفندماه ۱۳۹۸)،  یک روز مانده به آغاز سال تحصیلی ( ۳۱ شهریورماه) دانش آموزان کلاس اول برای آشنایی بیشتر با فضای مدرسه همراه یکی از والدین خود  برای چند ساعتی در کلاس درس حاضر می شدند و سال جدید تحصیلی نیز همزمان با اول مهر ماه شروع می شد.

چهارشنبه این هفته ۳۱ شهریور ماه و پنجشنبه  هم اول مهرماه سال ۱۴۰۰ شمسی است، تاکنون  برنامه های  سال جدید تحصیلی رسما در اختیار نمایندگان رسانه ها گذاشته نشد. 

بر اساس آمارهای منتشره تعداد دانش آموزان  استان یزد در سال جاری حدود ۲۷۱ هزار نفر اعلام شد که در یک هزار و ۹۰۰ واحد آموزشی  تحصیل خواهند کرد که سال گذشته به دلیل تداوم شیوع کرونا حدود ۱۱ هزار دانش آموز در مدرسه حاضر نشدند.

 این افراد شامل دانش آموزانی است که یا ثبت نام نکردند و یا به دلایلی مجبور به ترک تحصیل شدند .   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha