حماس آزمایش موشکی جدید انجام داده است

تهران-ایرنا- رسانه‌های عبری‌زبان مدعی شدند که جنبش حماس در راستای تقویت توان نظامی و موشکی خود، امروز یک موشک آزمایشی جدید به سمت آب‌های غزه شلیک کرده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از یونیوز، منابع اسرائیلی همزمان با بازداشت دو اسیر فراری دیگر زندان «جلبوع»، ادعا کردند که حماس موشک جدیدی را به سمت دریا آزمایش کرده است.

منابع خبری رژیم صهیونیستی تأکید کردند که این آزمایش در راستای افزایش قدرت موشکی جنبش حماس صورت گرفته ‌است.

هنوز مسئولان جنبش فلسطینی حماس به این ادعای رژیم صهیونیستی واکنشی نشان نداده‌اند، ولی این جنبش همواره بر آمادگی پاسخگویی به تهاجم رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

جنبش حماس امروز در واکنش به بازداشت مجدد همه شش اسیر فراری زندان اسرائیلی «جلبوع» اعلام کرد که با وجود دستگیری مجدد قهرمانان «تونل آزادی»، این عملیات به عنوان شاهدی انکار ناپذیر بر شکنندگی و ضعف سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی باقی خواهد ماند.

این بیانیه می افزاید، کاری که شش زندانی انجام دادند، یک قهرمانی بزرگ، جهاد بزرگ و یک دستاورد بزرگ بود که در کارنامه جهاد و مبارزه مردم فلسطین ما با کلماتی از جنس نور ثبت خواهد شد.

حماس یادآور شده که گردان‌های قسام وعده داده‌اند که شش قهرمان تونل آزادی در راس معامله مبادله قرار خواهند گرفت و آنها با افتخار از زندان های اشغالی آزاد خواهند شد و زندانبان صهیونیست خود درهای سلول این اسرا را باز خواهند کرد.

حدود دو هفته پیش، شش اسیر فلسطینی با حفر تونل در سلول خود، موفق به فرار از زندان فوق امنیتی جلبوع شدند؛ فرار کم سابقه‌ای که یک شکست سنگین امنیتی دیگر را برای رژیم اسرائیل رقم زد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha