۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۸
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 84476134
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتبارات اورژانس نیشابور ۵۱ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی نیشابور گفت: پارسال میزان اعتبارات اورژانس نیشابور ۱۴ و نیم‌ میلیارد ریال بود که این‌ میزان امسال ۵۱ درصد افزایش یافته است.

مصطفی افشار نیک روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران‌ افزود: امسال با کمک خیرین حوزه سلامت یک پایگاه امدادرسانی جاده‌ای در مسیر نیشابور به سبزوار و یک‌ پایگاه امدادی شهری - جاده‌ای احداث و راه‌اندازی شد و بدین ترتیب زمان امدادرسانی در این مسیر به کمتر از هشت دقیقه رسید.
وی ادامه داد: با اقدام خیرین بیش از ۶۰ درصد آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ نیشابور مجهز به دستگاه پیشرفته پزشکی از راه دور شدند گر چه به هشت دستگاه تله‌مدیسین‌ (عمل مراقبت پزشکی با استفاده از ارتباطات صوتی تصویری) جدید نیاز داریم.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی نیشابور گفت: طی این مدت با کمک خیرین ۲ دستگاه تله مدیسین با ۱۲۰ میلیون تومان اعتبار، یک دستگاه اکسیژن‌ساز با ۲۳ میلون تومان اعتبار، سه یخچال، ۳۴ عدد کپسول اکسیژن، سه عدد یخچال و ۵۰ میلیون تومان کمک نقدی به اورژانس ۱۱۵ نیشابور اهدا شد و امسال با همکاری پرسنل اورژانس نیشابور یکی از زندانیان بدهکار مالی هم از زندان آزاد شد.
افشار نیک افزود: طی چهار ماه نخست امسال هزار و ۹۹۹ حادثه ترافیکی در این شهرستان به وقوع پیوست که این میزان نسبت به پارسال ۱۸درصد افزایش داشته و از این تعداد ۳۱مورد منجر به فوت شد.
وی اضافه کرد: طی این‌ مدت ۱۶ هزار و ۶۸۸ ماموریت اورژانس انجام شد که از این تعداد ۱۰ هزار و ۹۳۱ مورد شهری و بقیه جاده‌ای بوده است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی نیشابور گفت: از ابتدای امسال ۱۴ مورد زایمان در حین انتقال به بیمارستان، ۶ مورد غرق‌شدگی و چهار هزار و ۱۸۴ مورد تصادف در نیشابور رخ داده و تعداد ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ نیشابور نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد و تعداد تصادفات ۱۴درصد افزایش یافته است.
افشار نیک افزود: از ابتدای امسال ۲۰ مورد پرواز امدادی برای امداد رسانی به ۳۰ مصدوم در نیشابور انجام شد که این تعداد پارسال ۵۰  پرواز برای امدادرسانی به ۶۱ نفر بود و با توجه به انتقال بیماران تصادفی و ترومایی به بیمارستان حکیم برای تسریع در این انتقال یک محل فرود بالگرد در مجموعه فجر نیشابور که در فاصله نزدیکی به بیمارستان‌ حکیم قرار دارد با هزینه ۵۵۰ میلیون ریال احداث شد.
وی ادامه داد: از ابتدای شروع همه‌گیری کرونا به هزار و ۸۰۰ مورد بیمار مشکوک به کرونا در نیشابور توسط اورژانس خدمات رسانی شده است و بیش از ۶۵ درصد پرسنل اورژانس نیشابور مبتلا به کرونا شدند اما خوشبختانه کسی فوت نشده است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی نیشابور گفت: یکی از مهم‌ترین‌ مشکلات اورژانس ۱۱۵ در تصادفات جاده‌ای شناسایی محل وقوع تصادف است و در این خصوص، شناسایی مکانی که از طریق گوشی همراه مصدوم تماس گرفته شده در دستور کار قرار گرفت که البته این سیستم در تلفن‌های ثابت اجرا شده بود تا دیگر نیاز به اعلام محل مصدوم توسط فردی که می‌خواهد حادثه‌ای را گزارش دهد وجود نداشته باشد.
افشار نیک افزود: از ابتدای امسال ۷۶هزار و ۴۳۳ مورد تماس با اورژانس ۱۱۵ گرفته شده که از این تعداد ۱۱هزار و ۳۹۴ مورد برای مشاوره و پنج هزار و ۷۷۴ مورد مزاحمت تلفنی بوده است.
وی اضافه کرد: با راه‌اندازی سامانه پیامکی و ارسال پیامک رضایت سنجی به شهروندان و تماس با شماره تلفن‌های ثابت به صورت تصادفی میزان رضایت‌مندی شهروندان از عملکرد اورژانس ۱۱۵ نیشابور ۹۴ و نیم درصد برآورد شد که این‌ میزان پارسال ۷۶ درصد بوده است.
او ادامه داد: در حال حاضر ۹پایگاه شهری، ۱۵ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه هوایی اورژانس در نیشابور وجود دارد و اورژانس هوایی نیشابور هر ماه ۱۷۰ تا ۲۲۰ میلیون تومان هزینه دارد.

مرکز شهرستان‌ ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در جغرافیای مرکزی خراسان رضوی در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha