۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84476129
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرستان خلخال با کمبود مراکز ترک اعتیاد مواجه است

اردبیل-ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال گفت: براساس شاخصه‌ها به ازای هر ۱۵ هزار نفر جمعیت باید یک مرکز سرپایی درمان اعتیاد وجود داشته باشد و این در حالی است که هم اکنون خلخال از وجود سه مرکز سرپایی درمان اعتیاد زیر نظر پزشک سود می‌برد.

به گزارش ایرنا، احمد قنبری روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر افزایش تعداد مراکز سرپایی درمان اعتیاد این شهرستان به ۶ مرکز، بیان کرد: در این میان شهر خلخال بعنوان مرکز شهرستان تنها یک کمپ بهبودی دارد که جوابگوی  مراجعه کنندگان نیست.

وی بیان کرد: تنها کمپ ترک اعتیاد و مرکز بهبودی و اقامتی شهر خلخال با ظرفیت حداکثر ۶۰ نفر به علت شیوع کرونا و رعایت ۵۰ درصد ظرفیت خود تنها ۳۰ معتاد را تحت درمان قرار داده و راه‌اندازی کمپ دوم ترک اعتیاد در این شهر بیش از هر زمان دیگر ضروری بنظر می‌رسد

وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی  کمپ ترک اعتیاد و مرکز اقامتی، بهبودی معتادان در این شهر گفت: دومین کمپ ترک اعتیاد در خلخال با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی راه اندازی می‌شود.

او  راه اندازی کمپ ترک اعتیاد معتادان متجاهر مشمول قانون ماده ۱۶ مبارزه با مواد مخدر در خلخال را ضروری اعلام کرد و اظهار کرد: جمع آوری، هدایت و نگهداری معتادان متجاهر دستگیر شده به کمپ ترک اعتیاد معتادان معمولی در خلخال موجب آلودگی بیشتر معتادان در حال بهبود خواهد شد.

قنبری گفت: در حال حاضر بیشترین جرایم کیفری پرخطر از قبیل سرقت،تجاوز به عنف در این شهرستان مربوط به معتادان متجاهری است که از خانواده طرد شده و جایگاهی در اجتماع و خانواده ندارند و در صورت جمع آوری آنها این جرایم  در جامعه بطور موثری کاهش خواهد یافت.

معاون فرماندار خلخال جلب مشارکت های مردمی برای ریشه کنی مواد مخدر از جامعه را ضروری دانست و با تقدیر از اعضای شورای اسلامی و خیرین روستای هدف گردشگری خمس گفت: اعضای شورای اسلامی این روستا ۱۰۰ میلیون ریال به این امر اختصاص داده و همچنین برای مشارکت جهت هدایت معتادان متجاهر سایر روستاهای هم جوار این روستا نیز اعلام آمادگی می‌کنند.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha