۳۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 2839
کد خبر: 84476126
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ زندانی مشمول مرخصی پایان حبس در شیراز آزاد شدند

شیراز- ایرنا- رئیس کل دادگستری فارس با حضور در زندان مرکزی شیراز ضمن دیدار با مددجویان اندرزگاه قرآن و عترت این زندان، زمینه آزادی ۲۵ نفر از زندانیان مشمول مرخصی پایان حبس را فراهم کرد.

روابط عمومی دادگستری کل استان فارس در مطلب ارسالی روز سه‌شنبه افزود:‌ حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در این بازدید که در ادامه بازدیدهای مستمر مسئولان قضایی از زندان های استان صورت گرفت،‌ همچنین با اعطای تسهیلات قضایی اشتغال به کار ۴۳ نفر از زندانیان و مرخصی موردی به ۲۰ نفر از زندانیان موافقت کرد.
بنا بر این گزارش، رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه هدف از اِعمال مجازات زندان اصلاح مجرمان و بازگشت سالم آنان به جامعه است گفت: با دیدارهای مستمر از زندان ها و ملاقات قضات با زندانیان می توان آن دسته از زندانیانی که فرایند اصلاح آنان تکمیل شده و مطابق قانون ظرفیت استفاده از تسهیلات را دارند شناسایی و زمینه آزادی آنان را فراهم ساخت.
وی با تأکید بر اینکه قضات باید وضعیت زندانیان مالی و بلاتکلیف را در اولویت کاری خود قرار دهند گفت: با ملاقات های چهره به چهره و بررسی پرونده های قضایی زندانیان توسط قضات بخش عمده ای از زندانیان واجد شرایط می توانند از تسهیلات قانونی بهره مند شده و به آغوش خانواده هایشان بازگردند.
موسوی تصریح کرد: تأمین امنیت جامعه و برخورد قاطع با مجرمان جرائم مهم منافاتی با اعطای تسهیلات به مجرمان جرائم خرد و سبک ندارد و رعایت این سازکار تأکید شده از سوی ریاست قوه قضائیه می تواند رأفت و عطوفت اسلامی را در زندان های کشور توسعه بخشد.
اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان های فارس نیز در حاشیه این دیدار در راستای سیاست های کاهش جمعیت کیفری زندان ها  خواستار اعطای تسهیلات اشتغال به کار زندانیان شد و تصریح کرد: با توجه به نیاز واحد های تولیدی و صنعتی استان به نیروی کار می توان با انعقاد قرارداد زمینه اشتغال تعداد زیادی از زندانیان را در سطح استان فراهم کرد تا هدفگذاری سازمان زندان های کشور در خصوص اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان محقق شود.

پیش از این نیز، رئیس کل دادگستری استان فارس در بازدید از زندان شهرستان مرودشت ضمن ملاقات با ۲۰۰ تن از زندانیان پس از بررسی درخواست های آنان دستور فراهم سازی زمینه آزادی ۲۵ تن از مددجویان را صادر کرده بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha