ثبت نام واکسیناسیون کرونا برای دانش آموزان همدانی آغاز شد

همدان- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: روند ثبت نام دانش آموزان برای تزریق واکسن کرونا از امروز (یکشنبه) در این استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، «عبدالله جعفری» روز یکشنبه در شورای آموزش و پرورش استان همدان افزود: در این طرح دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال می توانند با مراجعه به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نشانی www.salamat.gov.ir برای دریافت نوبت تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود از این مرحله بیش از ۱۸۰ هزار تن از دانش آموزان استان همدان در برابر کرونا واکسینه شود.

جعفری عنوان کرد: بر اساس دستور وزارت بهداشت مبنی بر شروع واکسیناسیون دانش‌آموزان، در حال حاضر سامانه این طرح برای دانش آموزان متولد یک مهر ۱۳۸۲ تا یک مهر ۱۳۸۳ (سن ورود به سال آخر متوسطه دوم) باز است.

وی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در این سامانه بر اساس گروه سنی است و مراکز واکسیناسیون دانش آموزانی را می پذیرند که در سامانه نوبت‌دهی ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان همدان تصریح کرد: در حال حاضر تنها تزریق واکسن «سینوفارم» برای دانش آموزان صادر شده است و مراکز واکسیناسیون برای آنها ملزم به تزریق واکسن دانش آموزی هستند.

وی با اشاره به اینکه برای دانش آموزان نیز ۲ دُز واکسن تزریق می شود، اظهار داشت: پیش از این اعلام شده بود برای دانش آموزان یک دُز واکسن تزریق می شود که در مصوبه جدید، تزریق ۲ دُز واکسن تایید شد.

جعفری افزود: نوع واکسن کرونا دانش آموزی ویژه میزان دُز آن مناسب گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال است.

در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز در مدارس همدان تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha