بیشترین تخلفات صنفی از نانوایان و خرده‌فروشان میوه است

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان گفت: بالاترین میزان تخلف را، دو صنف نانوایان و خرده‌فروشان میوه دارند که به ترتیب ۳۶۸ و ۳۶۵ پرونده تخلف برای دو صنف بازشده است.

جواد محمدی فشارکی در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تا ۲۶ شهریور با بازرسی از اصناف مختلف استان، ۳ هزار و ۱۲۹ پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۹۰ میلیارد و ۲۷۲ میلیون و ۸۱۶ هزار  و ۲۱۲ ریال تشکیل‌شده است.
وی با اشاره به بیشترین پرونده تخلف از نانوایان و خرده‌فروشان میوه به دلیل گران‌فروشی، افزود در بین بازرسی‌ها، نانوایی که بیش از ۷ بار تخلف  کرده و پلمپ شده بود مشاهده‌شده است.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان تصریح کرد: متخلفین علاوه بر جریمه نقدی، بنر مربوطه بر سردر مغازه آن‌ها نصب می‌شود.

وی با یادآوری کشف قاچاق، گفت: بیشترین قاچاق را در پارچه، لوام آرایشی و بهداشتی، لوازم‌خانگی و قطعات خودرو داشتیم.
محمدی گفت: قاچاق را در دوحالت، یا به خاطر تقلبی بودن اجناس و بی‌کیفیتی و غیراستاندارد محصولات، یا به دلیل عدم پرداخت هزینه گمرکی شاهد هستیم.
وی با اشاره به غیراستاندارد بودن محصولات کشف‌شده، اظهار داشت: محصولات قاچاق پس از کشف و ارائه به سازمان جمع‌آوری و فروش املاک تملیکی، در تعزیرات تعیین تکلیف می‌شود.
به گزارش ایرنا، بالغ‌بر ۱۵۰۰ نانوایی در شهر و در استان اصفهان۴۵۰۰  ثبت‌شده است که تعداد ۳۵۰ نانوائی تافتون ماشینی ، ۶۵۰ نانوائی تافتون تنوری و ۳۲ واحد نانوائی سنگگ ، تعداد ۱۳ واحد بربری و تعداد ۲ واحد لواش و بقیه از نوع حجیم و نیمه حجیم می‌باشند. 
همچنین بالغ‌بر ۲ هزار و ۵۰۰ خرده‌فروشی در شهر اصفهان مستقر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha