زاکانی: ورزش همگانی را در تهران هدفمند می‌کنیم

تهران- ایرنا- شهردار تهران با تاکید بر اینکه ورزش قهرمانی را باید با ورزش پهلوانی گره بزنیم، گفت: تلاش داریم با توجه به توسعه ورزش همگانی و هدفمند کردن این ورزش، زمینه نخبه‌یابی و سرمایه‌گذاری بر عناصری را فراهم کنیم که منجر به توسعه ورزش قهرمانی می‌شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران،  علیرضا زاکانی روز یکشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰ اعلام کرد: شما مدال آورانی هستید که دل ملت و رهبر معظم انقلاب را شاد کردید و لبخند بر لبان مردم و معظم له نشاندید و ملتی را سربلند کردید.

وی ادامه داد: باید از شما عزیزانی که نام کاروانتان را به نام شهید سلیمانی مزین و با اقدامات خود فرهنگ پهلوانی را در این مسابقات زنده کردید، با تمام وجود تشکر کنیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی در یک رویارویی تمدنی قرار دارد و باید بدانیم که نقش نمایندگان ایران اسلامی و افتخار آفرینی آنها در همه حوزه ها کلیدی و ارزشمند است.

زاکانی گفت: آنچه در این رویارویی ها باعث پیروزی و سربلندی ملت‌ها می شود پیشرفت در زمینه‌های مختلف ورزش، علم و فرهنگ است و چه خوب که شما در عرصه ورزشی به این شایستگی دست یافتید.

وی با بیان اینکه کاروان پارالمپیک ایران سه ویژگی داشت، افزود: نخست کاروانی ارزشی بود که می شود در همه رفتارهای شما این ارزش مداری را دید.

وی با بیان اینکه کاروان پارالمپیک ایران در اوج غیرت رفتار کرد و نشان داد غیرتمندی تا چه حد می تواند پیشینه های یک ملت را زنده کند، افزود: این کاروان یک کاروان کیفی و فنی بود و تعداد زیادی نداشت اما از کیفیت بالایی برخوردار بود.

به اعتقاد شهردار تهران، با حضور کاروان پارالمپیک ایران در این میدان سه دستاورد به دست آمد که نخستین آنها شکستن حصار تبلیغات ضالمانه ای بود که به دور ملت و کشور ما کشیده شده است.

زاکانی افزود: دستاورد دوم این بود که کاروان پارالمپیک نشان داد روح آدمی آنقدر بزرگ است که هر اتفاقی برای جسم رخ بدهد روح بزرگ می تواند آن جسم را به جاهای بزرگی برساند.

وی اضافه کرد: دستاورد سوم کاروان پارالمپیک این بود که توانست نشاط و لبخند را بر لبان ملت ایران که این روزها زیر یک فشار معیشتی دل آزرده است، مجدد بنشاند.

شهردار تهران گرامیداشت بزرگی و مردانگی، ارزش های دینی، اسوه های جامعه و مجاهدت های اعضای کاروان پارالمپیک را از دلایل برگزاری آیین امروز برشمرد.

وی گفت: ما به این نکته توجه داریم که آن چه که به شهر عزت و اعتبار می دهد وجود انسان ها و شهروندان است و اگر به زیرساخت های شهر توجه می کنیم برای رفاه و آسایش بهتر مردم است و از این رو بهسازی شهر برای معلولان و جانبازان را از اولویت های خود می دانیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha