رییس شورای شهر تهران: قهرمانان پارالمپیک امید را در دل مردم زنده کردند

تهران -ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران در جمع قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو یادآور شد: طنین نام شهید سلیمانی در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و افتخار آفرینی قهرمانان کشورمان، امید را در دل مردم زنده کرد.

به گزارش ایرنا از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران نشست صمیمی شهردار با جمعی از قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰توکیو، امروز (یکشنبه) با حضور مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا زاکانی شهردار تهران، نرگس معدنی پور رییس کمیسیون فرهنگی، محمد آخوندی رییس کمیسیون برنامه و بودجه و زهرا شمس احسان رییس کمیته ورزش شورا، توکلی زاده معاون شهردار، محسنی رییس سازمان ورزش شهرداری و جمعی از قهرمانان پارالمپیک توکیو برگزار شد.

مهدی چمران در این نشست، خطاب به قهرمانان پارالمپیک گفت: اینکه شما عزیزان افتخار آفرینی کردید یک اقدام عظیم است و امیدواریم در آینده شاهد افتخار آفرینی بیشتر جانبازان و معلولان عزیز در عرصه ورزش و دیگر عرصه ها باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه افزود: افتخار آفرینی شما سبب شد همه ملت شاد شوند، رهبر معظم انقلاب، روح حضرت امام و همه ملت حتی از یک دانش آموز گرفته تا یک فرد مسن همه خوشحال شدند و به این شادی افتخار می کنند.

تهرانی ها مظلوم واقع می شوند

چمران در ادامه سخنان خود با اشاره به سخنان یکی از مدال آوران پارالمپیک که تهرانی ها مظلوم هستند نیز گفت: من هم به عنوان یک تهرانی می گویم که تهرانی ها مظلوم واقع می شوند  و امیدواریم این مظلومیت در عرصه های مختلف به ویژه در عرصه ورزش رخت بربندد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین خطاب به ورزشکاران حاضر در این نشست، گفت: قهرمانی و افتخار آفرینی شما از جنبه دیگر نیز دارای ارزش است، به گونه ای که مقام معظم رهبری فرمودند "دشمنان انقلاب همواره در صدد این هستند که امید را در دل مردم بخشکانند و لذا ما باید همواره در جهت عکس این رویه عمل کنیم " و این افتخار آفرینی شما در راستای زنده نگاه داشتن امید در دل مردم بود.

وی افزود: ما با امید زنده هستیم و باید به آینده امید داشته باشیم  و امیدواریم بتوانیم با شما، خدمتگزار کوچکی برای مردم باشیم.

چمران در خاتمه اظهار داشت: از اینکه نام شهید سلیمانی به واسطه نام گذاری کاروان در این مسابقات و به واسطه مدال آوری شما طنین انداز شد، تشکر می کنیم و قدردان این پیروزی ها هستیم.

تاکید عضو شورا بر آمادگی مدیریت شهری در برگزاری بازی های محلی
نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز در این نشست بر آمادگی مدیریت شهری در برگزاری بازی های محلی و شهری برای کم توانان و معلولان تاکید کرد.

 وی، با اشاره به اینکه در آموزه های دینی به ورزش توجه ویژه ای شده است، گفت ورزش در مفاهیم دینی در چارچوب امر به معروف تعریف می شود و همین موضوع نشان دهنده اهمیت آن در زندگی فردی و اجتماعی است.

 وی ادامه داد: ورزشکاران ایران در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو افتخارها آفریدند و با کسب ۱۲ مدال طلا، ۱۱ مدال نقره و یک مدال برنز پیامی غرورانگیز از توانایی مردان و زنان ایران زمین به جهان مخابره کردند.

 عضو شورای ششم شهر تهران با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مبنی بر اینکه " مهم‌ترین پیام قهرمانی ورزشکاران افتخارآفرین کشور در صحنه‌های بین‌المللی، امکان تحقق کارهای به ظاهر نشدنی و انتقال پیام ایستادگی و امید و نشاط به جامعه و جوانان است"، گفت: تحقق کار نشدنی نکته مهمی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن اشاره فرمودند. شما ورزشکاران پارالمپیک نشان دادید که بسیاری از کارها که در ورای تصور است قابل انجام است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای ششم بیان داشت: افتخار آفرینی شما می تواند خیل عظیمی از کودکان، نوجوانان، جوانان و بانوان را به ورزش کردن بکشاند که این امر باعث ایجاد امید، نشاط، تحرک و پویایی خواهد شد.

وی، با بیان اینکه قهرمانی شما مترادف با هزاران پروژه فرهنگی است، اظهار داشت: شما با عملکرد خود در پارالمپیک توانستید روحیه ای جدید در جامعه ایجاد کنید و خدا باوری و دین مداری را به معنی واقعی نشان دهید.

وی تاکید کرد: در مسابقات پارالمپیک عظمت روحی و توانایی ذهنی انسان هاست که به رخ کشیده می شود.

تاکید بر ورود مدیریت شهری بر شناسایی مشکلات معلولان در تردد داخل شهر

 معدنی پور در ادامه بر ضرورت ورود مدیریت شهری در شناسایی مشکلات معلولان تاکید کرد و گفت: حضور شما عزیزان در کنار مدیریت شهری می تواند مدیران را از مشکلات واقعی کم توانان در رویارویی با شهر و به خصوص در زمینه حرکت و تردد آنها در شهر، مطلع سازد.

 وی ادامه داد: حضور شما می تواند مشوق بزرگی در اقناع شهروندان برای پذیرش و ایفای مسئولیت های اجتماعی شان در قبال معلولان و کم توانان شهر باشد.

این عضو شورا بیان داشت: مدیریت شهری آماده است تا زمینه سازی و تسهیل گری لازم جهت برگزاری بازی های محلی و شهری برای کم توانان و معلولین را فراهم سازد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha