دانشکده حکمرانی هوشمند در دانشگاه آزاد مشهد راه‌اندازی می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: به معاون آموزشی واحد مشهد مامویت داده شده است که زمینه‌های تشکیل دانشکده حکمرانی هوشمند را شروع کند و تیمهای مختلف در این زمینه تشکیل شود. 

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، دکتر محسن مرادی، در جلسه شورای روسای واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی به تشکیل اتحادیه دانشگاه های آزاد شرق کشور با محوریت استان خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: این اتحادیه برای تمرکززدایی و جلوگیری از بوروکراسی هایی که باعث تعلل در کارها می‌شود شکل گرفت.

وی ادامه داد: دکتر علی سروری مجد به عنوان معین این اتحادیه در استانهای خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، سیستان بلوچستان و کرمان تعیین شد که امید است خیلی از تصمیمات ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: امضای تفاهمنامه‌ همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با آستان قدس رضوی، در سفر اخیر رییس این دانشگاه به مشهد برای کل استان منشأ خیر و برکت خواهد بود.

مرادی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی به ویژه مشهد یک وظیفه کشوری را در این تفاهمنامه برعهده گرفته است و با تشکیل شرکتها و مجموعه‌هایی که با مشارکت آستان قدس رضوی شکل خواهد گرفت بخشی از امور که احساس شود می‌تواند به تحقق اهداف کمک کند در این قالب واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: این اقدامات باعث نقش آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی در فضای اجتماعی و ایجاد سنگ بنای توسعه استان خراسان رضوی به صورت کلی خواهد شد.
در حال حاضر ۶۰ هزار دانشجو در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی، در استان خراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند که ۲۵ درصد این تعداد در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۳۳ هزار دانشجو در واحد مشهد مشغول تحصیلند.
هشت درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان رضوی را دانشجویان غیرایرانی تشکیل می‌دهند و ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تحصیل می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha