راه‌اندازی اورژانس هوایی در منطقه جنوب غرب خوزستان تصویب شد

آبادان - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به تصویب راه اندازی پنجاه و یکمین اورژانس هوایی کشور در این دانشگاه گفت: زیرساخت و امکانات لازم برای راه اندازی اورژانس هوایی در منطقه جنوب غرب خوزستان در حال آماده سازی است.

به گزارش  ایرنا دکتر شکراله سلمان‌زاده یکشنبه در آیین گرامیداشت چهل و ششمین سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی و تقدیر از فعالان این عرصه در جنوب غرب خوزستان با تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در این منطقه اظهار داشت: خوشبختانه شاهد کاهش آمار و موارد بستری و ابتلا به کووید۱۹ در منطقه هستیم اما با وجود اینکه واکسن به اندازه کافی وجود دارد و مراکز تجمیعی به خوبی در حال خدمات‌رسانی هستند روند واکسیناسیون در شهرستان های آبادان ، خرمشهر و شادگان رضابتخش نیست.

وی ضمن تقاضا از مردم برای تزریق واکسن کرونا خاطر نشان کرد: واکسیناسیون یک امر فردی نیست بلکه یک اقدام عمومی برای حفظ سلامت جامعه است. تزریق واکسن باعث قطع زنجیره انتقال و قطع بروز گونه جدید کرونا خواهد شد.

دکتر سلمان‌زاده با بیان اینکه استقبال از تزریق واکسن در منطقه جنوب غرب خوزستان و به ویژه شهرستان شادگان کم است تصریح کرد: در همین راستا از تمام روحانیون، شیوخ، چهره‌ها و ورزشکاران این منطقه تقاضا می شود برای دعوت مردم به تزریق واکسن با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند.

وی در ادامه از همه تلاشگران فوریت‌های پزشکی که در ایام پاندمی کرونا نهایت تلاش و ایثار را داشتند قدردانی کرد.

فرماندار خرمشهر نیز در این آیین ضمن تبریک سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی به فعالان عرصه اورژانس اظهار کرد: در راستای توسعه خدمات اورژانس در جنوب غرب خوزستان شاهد تحول و پیشرفت خرمشهر چه از نظر کمی و چه به لحاظ کیفی هستیم.

محمد حیدری افزود: در اورژانس پیش بیمارستانی خرمشهر نیروهای دلسوز، متبحر و ماهری در حال خدمات‌رسانی هستند و امکانات نسبتا مناسبی نیز در این حوزه در اختیار داریم.

فرماندار ویژه خرمشهر با تاکید بر ادامه روند واکسیناسیون از همه افراد با نفوذ، شیوخ، معتمدان، نخبگان و به ویژه اصحاب رسانه‌ خواست برای ترغیب و تشویق مردم به تزریق واکسن از ظرفیت‌های بالای خود بهره بگیرند.

حیدری با بیان اینکه در حوزه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی آبادان با تدابیر اتخاذ شده همه افراد بالای ۱۸سال می توانند واکسن تزریق کنند تاکید کرد:  واکسن یکی از سه رکن پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ است و مردم باید با رعایت همزمان ۲رکن دیگر یعنی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مسیر مبارزه با این ویروس گام بردارند.

به گزارش ایرنا آیین گرامیداشت سالروز تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی با حضور پدر شهید مدافع سلامت جعفر شریفی،گروه جهادی راه شهدا همچنین کارشناسان و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان و با رعایت ضوابط بهداشتی برگزار شد.

در این آیین از ۱۲ تکنیسین‌ نمونه فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان تقدیر شد.

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان زیر مجموعه خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha