پویش "ایران، خانه امام رضا" در بوشهر آغاز شد

بوشهر-ایرنا- معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: با هدف ترویج فرهنگ رضوی پویش "ایران، خانه امام رضا (ع)" در این استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد قادری روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این پویش بر اساس مفاد تفاهم‌نامه بین دبیرخانه کانون‌های خدمتی آستان قدس رضوی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با استفاده از ظرفیت شبکه امامت و مجموعه‌های تخصصی و خادمیاران رضوی است که در شهرستان‌های ۱۰ گانه این استان فعال شده است.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی این پویش برگزاری روضه‌های حضرت امام رضا در سطح روضه کوچه‌ها و خانگی و برگزاری مراسم در مجامع عمومی و در بین هیات مذهبی با محوریت معارف رضوی است.

قادری ادامه داد: بخش دوم پویش نذر شفا است که ارائه خدمات در حوزه سلامت بویژه کارکنان بخش سلامت و بیماران درگیر کرونا و ارائه خدماتی در بخش پیشگیری و مقابله با این  ویروس در این بخش انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: بخش دیگر پویش نیز مربوط به نذر حضرت رضا (ع) است که شامل پخت غذا، تهیه و اهدای بسته‌های متبرک قند و چای، قربانی، طرح پرچم و بیرق عزا و توزیع بسته‎‌های معیشتی و بهداشتی است.

قادری ادامه داد: در قالب پویش ارائه خدمات اجتماعی مانند تامین هزینه‌های درمان، آزادی زندانیان و تهیه جهیزیه پیش بینی شده که این فعالیت‌ها در سطح شهرستان‌ها نیز صورت گیرد.

وی افزود: سرکشی به خانواده شهدا، برگزاری غرفه کودکان رضوی، تشکیل هیات محوری زائران امام رضا (ع) در شهرستان‌ها و استفاده از بستر فضای مجازی در نشر معارف رضوی از دیگر برنامه‌های پویش ایران، خانه امام رضا در بوشهر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha