۴۵ درصد مردم سرخس علیه کرونا واکسینه شدند

مشهد- ایرنا- فرماندار سرخس گفت: ۴۵ درصد افراد واجد شرایط با دریافت دستکم یک دُز واکسن، علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

محمدرضا رجبی مقدم روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد افراد واجد شرایط و بالای ۱۸ سال در این شهرستان، ۶۵ هزار و ۵۳۲ نفر می باشد که از این تعداد ۲۹ هزار و ۹۲۰ نفر معادل ۴۵ درصد مرحله نخست واکسن  کرونا را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: در مجموع ۴۱ هزار و ۶۵۸ دُز واکسن کرونا در این شهرستان مرزی تزریق شده که ۱۱ هزار و ۷۳۵ نفر دُز دوم را نیز دریافت کرده‌اند.

فرماندار سرخس گفت: واکسیناسیون در این شهرستان در یک مرکز تجمیعی در شهر سرخس، یک پایگاه واکسیناسیون مادران باردار و ۹ پایگاه واکسیناسیون روستایی انجام می شود.

شهرستان سرخس با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ شهر سرخس و مزداوند و ۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار است که ۵۵ درصد جمعیت آن در روستاها سکونت دارند.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی از جمله مردم شهرستان سرخس زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی خود دارند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و ۴۰۸ هزار و ۸۶۰ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۱۶ هزار و ۷۹۱ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون چهار میلیون و ۷۳۶ هزار و ۸۹۶ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha