۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۰
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84475974
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر دفاع آلمان بر تشکیل نیروی واکنش سریع اروپا تاکید کرد

تهران – ایرنا - وزیر دفاع آلمان گفت که خروج شتاب‌زده نیروهای ناتو از افغانستان نشان دهنده نیاز به یک "نیروی واکنش سریع" اروپایی است.

به گزارش ایرنا، آنگِرِت کرامپ کارنباور در گفتگو با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ گفت: تلاش می‌کنم تا چنین موقعیتی دیگر پیش نیاید و دفعه بعد بتوانیم توانایی عمل بیشتری داشته باشیم.

وی با این حال تاکید کرد: این بدان معنا نیست که باید از آمریکایی‌ها جدا شویم. اما ممکن است شرایطی پیش بیاید که در داخل ناتو نیز منافع متفاوتی داشته باشیم. آنگاه باید قادر به عمل مستقل باشیم.

این مقام آلمانی پیشتر نیز گفته بود: افغانستان پایان تلخی داشت چرا که توانمندی های اتحادیه اروپا آنچنان که تصور می‌شد، نبود.

چندی پیش و در پی تجربه تلخ خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان، وزیران دفاع ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ناخرسند از وابستگی خود به تصمیمات واشنگتن، در اجلاس غیررسمی اسلوونی موضوع استقلال بیشتر و کاهش وابستگی به آمریکا را در دستور کار قرار دادند.

با این وجود، ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو هشدار داده که پیشنهاد تشکیل ارتش اتحادیه اروپا، منابع کم مالی و نظامی این قاره را بیش از پیش پراکنده کرده و موجب جدایی کشورهای اروپایی خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha