۴۰ موکب قزوینی در مراسم اربعین حسینی شرکت می‌کند

قزوین - ایرنا - رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین گفت: ۴۰ موکب قزوینی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی به کشور عراق اعزام می‌شوند که مقدمات این کار تا به امروز فراهم شده است و به زودی روادید صادر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مهدی طاهرخانی روز یکشنبه در نشست خبری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین، اظهار داشت: اربعین امسال با محدودیت های متعددی روبه رو شده است و از استان قزوین تنها ۷۰۰ نفر از موکب داران در این مراسم معنوی حضور پیدا خواهند کرد.
طاهرخانی افزود: این مواکب در چهار قرارگاه کربلا، نجف، مصیب و طریق الحسین حضور خواهند داشت و تمامی هزینه های موجود را خادمان و موکب ها به صورت شخصی پرداخت می کنند.
وی اظهار داشت: تمامی موکب ها و خادمان اربعین حسینی باید ۲ دز واکسن و آزمایش کرونا را انجام داده باشند که استان قزوین جزو استان های پیشقدم در این زمینه است.
این مسوول گفت: این ستاد بعد از سقوط صدام در کشور عراق با تدبیر و درایت شهید قاسم سلیمانی تشکیل شد و این اقدام تا به امروز ثمرات و اثرات بسیار زیادی را به همراه داشته است.
وی افزود: امروز شاهد هستیم که بسیاری از حرم های شریف به نحو شایسته‌ای در حال بازسازی و تکمیل برای زائران و مشتاقان است و پس از ساخت صحن حضرت زهرا (س)، شبستان حضرت زینب در شهر کربلا در حد فاصل قتلگاه، خیمه گاه و تل زینبیه شروع به ساخت شد که امروز شاهد پیشرفت ۷۰ درصدی آن هستیم و امیدواریم به زودی به بهره برداری برسد.
این مسوول گفت: ساخت صحن شرقی حرم طفلان حضرت مسلم در شهر مصیب یکی از مهمترین پروژه هایی است که استان قزوین به کمک مسوولان عراقی به دنبال احداث آن است که تا به امروز ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی اضافه کرد:  البته استان قزوین در ساخت تمامی عتبات مقدسه نقش دارد و کمک های مادی زیادی را برای احداث آنها ارسال می کند ولی حرم طفلان مسلم به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و تا به امروز هم پیشرفت زیادی را به همراه داشته است.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین اظهار داشت: امسال طرح بنای نور با هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین و بانک رسالت استان در حال اجرا است که با توجه به این هماهنگی شهروندان می توانند از مبلغ ۲ میلیون تا ۱۵۰ میلیون تومان از تسهیلات بانکی استفاده کرده و برای بازسازی عتبات کمک کنند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha