۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۷
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84475952
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رانندگان بین شهری در زنجان بیش از ۴۰ هزار حلقه لاستیک دریافت کردند

زنجان – ایرنا – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: ۴۰ هزارو ۸۰۰ حلقه لاستیک طی سه سال اخیر بین رانندگان جاده‌ای این استان توزیع‌ شده است.

عبدالحسین علی اکبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد لاستیک های توزیع شده ۳۹ هزار حلقه توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و یکهزارو ۸۰۰ حلقه دیگر نیز توسط انجمن صنفی رانندگان توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: رانندگان اتوبوس های مسافربری، تانکر، کامیون کشنده، انواع کامیون‌های چوبی، فلزی، کمپرسی، تریلر و خاور که به ‌صورت قانونی فعالیت در جاده های استان در حوزه جابجایی مسافر و حمل و نقل بار فعالیت دارند توزیع شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: از سالجاری توزیع لاستیک با ارز دولتی متوقف‌شده است اما ۱۰۰ جفت لاستیک با ارز دولتی برای توزیع در بین رانندگانی که از بندر امام بارگیری کالا را انجام می دهند، به‌عنوان مشوق برای آنها تخصیص ‌یافته که تحویل داده خواهد شد.
به گفته علی اکبری، سالجاری نیز توزیع ۱۵۶ حلقه لاستیک برای رانندگان خاور با ارز دولتی پیش‌بینی‌شده است.
وی اضافه کرد: استان زنجان هفت هزار راننده در بخش حمل و نقل جاده ای دارد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: تخصیص لاستیک به رانندگان دارای شرایط لازم از طریق سازمان صمت انجام می‌شود و اداره کل راهداری و حمل‌ ونقل جاده‌ای فقط توزیع‌ کننده است.
به گزارش ایرنا، روند توزیع لاستیک برای خودروهای برون شهری اعم از مسافربری و حمل کالا در این استان بر اساس کارکرد و پایش خودروها انجام می شد.
توزیع لاستیک برای خودروهای مسافری و باری برون شهری یکی از برنامه‌های مسئولان ذی ربط با هدف حل بخشی از مشکلات ناوگان حمل و نقل بود اما در سال ۹۸ این کالا بدون خریدار در دست فروشندگان آن مانده بود.
عدم تفاوت نرخ تعرفه دولتی لاستیک با بازار آزاد و نبود شرایط تقسیط از دلایل بی رغبتی رانندگان برای خرید این کالا عنوان شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha