۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۱
کد خبرنگار: 1370
کد خبر: 84475937
۰ نفر

برچسب‌ها

​خبرهای کوتاه از استان اصفهان

اصفهان-ایرنا- کشف بیش از ۳۹ کیلوگرم تریاک در نایین و صرف ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تجهیز و هوشمندسازی مدارس شهرستان مبارک، در زُمره خبرهای کوتاه استان اصفهان است.

نایین 

ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه شهید شرافت نایین در شرق اصفهان هنگام بازرسی از یک دستگاه اتوبوس مسافربری موفق به کشف ۳۹ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک شدند.

ایستگاه انتظامی شهید شرافت نایین در کیلومتر ۱۵ جاده نایین به اردکان قرار دارد و یکی از نقاط کشف کالای قاچاق و موادمخدر در منطقه میانی کشور محسوب می‌شود.
فرمانده انتظامی نایین گفت:در بازرسی از این اتوبوس ۳۹ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک که در جعبه‌های خودرو جاسازی شده بود، کشف شد.

سرگرد هادی کیان مهر گفت: در این پیوند چهار نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

 روزانه بطور متوسط افزون بر ۲۵ هزار دستگاه خودرو از جاده‌های شهرستان نایین عبور می‌کند.

مبارکه

مدیر آموزش و پرورش مبارکه گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۲۰۰ میلیون تومان برای تجهیز و هوشمندسازی مدارس این شهرستان هزینه شده است.

محمد شفیع زاده در جمع خبرنگاران افزود: برای تجهیز کامل مدارس این شهرستان بیش از یک میلیارد تومان نیاز است اما با حدود ۵۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز ضروری این مدارس برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: تجهیز مدارس شامل خرید تجهیزات آموزشی، نصب میز، نیمکت، ایزوگام و آسفالت محوطه مدارس بوده است.

مدیر آموزش و پرورش مبارکه اظهار داشت: سال گذشته ۴۵۰ دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند شهرستان اهدا شد اما بر اساس برآورد انجام شده هنوز در این زمینه با کمبود مواجهیم و حدود ۶۰۰ دستگاه دیگر مورد نیاز است.

وی تصریح کرد: صنایع شهرستان باید به کمک آموزش و پرورش مبارکه بیایند و هر شرکت صنعتی با اهدای یک تبلت، نیاز دانش آموزان را برطرف کنند.

مدیر آموزش و پرورش مبارکه ادامه داد: با توجه به بازنشستگی ۲۸۳ نفر از فرهنگیان مبارکه در تابستان امسال، مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان با کمبود شدید و بی‌سابقه نیروی انسانی در ۴۰ سال اخیر مواجه است.

شفیع زاده گفت: ۷۰ نفر از مدیران مدارس این شهرستان در سالجاری بازنشسته شدند که ۳۵ نفر از آنها تقاضای آموزش و پرورش را برای دعوت دوباره به کار قبول کردند.

از مجموع ۲ هزار و ۸۰۰ فرهنگی شهرستان مبارکه یک‌ هزار و ۲۲۰ نفر بازنشسته شده و یک هزارو ۵۸۰ نفر مشغول خدمت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha