شیوه نامه بازگشایی هوشمند مراکز کانون زبان ایران ابلاغ می شود

تهران - ایرنا - رییس کانون زبان ایران گفت: شیوه نامه بازگشایی هوشمند مراکز این مرکز آموزشی با توجه به شرایط کرونایی بزودی ابلاغ می شود.

غلامرضا کیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در پاسخ به این سوال که در هر بخش (زبان‌های مختلف) کانون زبان چه تعداد زبان‌آموز حضور دارند، افزود: در حال حاضر در بخش زبان های اسپانیایی ۳۲۴، آلمانی ۱۶۰۸، انگلیسی ۲۲۰۱۸۰، ایتالیایی ۹۹، چینی   ۱۰۵، روسی ۱۹۴، عربی ۸۳۳ و فرانسه  ۱۹۱۶ نفر مشغول به تحصیل هستند.

وی در پاسخ به این سوال که چه زبان‌هایی در این مرکز آموزشی تدریس می‌شود، اظهار داشت: هم اکنون زبان های انگلیسی، عربی، فرانسه، ایتالیایی، روسی، آلمانی، اسپانیایی و  چینی در کانون زبان ایران به زبان آموزان آموزش داده می شود.  

رییس کانون زبان ایران در پاسخ به این سوال که مدارکی که این  کانون به زبان‌آموزان می‌دهد از چه درجه اعتبار داخلی و بین‌المللی برخوردار هستند نیز اظهار داشت: این کانون برای دوره‌های داخلی خود در پایان هر مقطع مدرک معتبر داخلی صادر می‌کند و درخصوص آزمون‌های بین‌المللی هم مدرک آزمون دله (اسپانیایی) از موسسه بین المللی سروانتس، مدرک آزمون تورفل (روسی) از دانشگاه سن پترزبوگ، مدرک آزمون delf & dalf  (فرانسه) از سازمان آموزش بین‌المللی کشور فرانسه وابسته به وزارت آموزش ملی و مدرک آزمون DFP گردشگری، هتل‌داری، رستوران‌داری (فرانسه) از اتاق بازرگانی پاریس مدارکی هستد که کانون زبان به زبان‌آموزان می‌دهد.  

کیانی همچنین در پاسخ به این سوال که نحوه برگزاری کلاس‌های کانون زبان ایران با توجه به شیوع کرونا به چه صورت است، گفت: تمامی کلاس‌ها اکنون به صورت آنلاین برای گروه بزرگسالان در سامانه ادوبی کانکت و برای کودک و نوجوان در بیگ بلو باتن در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: در هر ٢ سامانه تخته وایت بورد، تصویر آنلاین مدرس، میکروفن صدا تعریف شده است. زبان آموز به راحتی می‌تواند در کلاس مشارکت نماید و  مانند یک کلاس حضوری پرسش و پاسخ و مکالمه صورت می‌گیرد.

رییس کانون زبان ایران در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری برخی کلاس‌ها به صورت حضوری یا ترکیبی (حضوری مجازی) وجود دارد، نیز گفت: با توجه به برگزاری کلاس‌های آنلاین در سامانه قوی کانون زبان ایران کماکان کلاس‌های آنلاین به خصوص در شهرهایی که دسترسی به مراکز کانون زبان ندارند برگزار می‌شود و در صورتیکه زبان‌آموزان تمایل به شرکت در کلاس‌های حضوری داشته باشند به شرط واکسیناسیون می‌توانند در کلاس‌های ترکیبی حضوری، آنلاین (Blended ) شرکت کنند در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است و شیوه نامه بازگشایی هوشمند مراکز کانون زبان ایران در دست ابلاغ است.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha