جابجایی مسافران خطوط ریلی شمالغرب کشور امسال ۱۲۳ درصد رشد یافت

زنجان - ایرنا - سرپرست اداره کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون با بازگشت ۲۲ رام قطار مسافربری به خطوط ریلی، جابجایی مسافران ‭‭۱۲۳‬‬ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد یافت.

منوچهر صفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۳۶ هزار نفر با قطارهای مسافری در منطقه شمال‌غرب کشور جابجا شده اند.
وی یادآوری کرد: این تعداد مسافر جابجا شده از طریق خطوط ریلی در مدت مشابه سال گذشته ۱۰۵ هزار و ۵۷۲ نفر ثبت شده بود. 
سرپرست اداره کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: امسال ۹۷ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۶۸۷ نفر کیلومتر در این منطقه ریلی جابجا شده است که در این بخش نیز رشد ۱۳۳ درصدی نسبت به سال قبل را ثبت کرده ایم.
صفری اظهار داشت: تعداد نفر کیلومتر جابجا شده در مدت مشابه سال گذشته ۴۱ میلیون و ۶۸۸ هزارو ۷۸۰نفر بود.
وی، علت افزایش جابجایی قابل توجه مسافران را در سیر قرار گرفتن مجدد ۲۲ قطار بیان و تصریح کرد: این تعداد قطار در آغاز شیوع ویروس کرونا از سرویس ‌دهی خارج شده بودند.
سرپرست اداره کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ارسالی، قطارهای حذف شده از مسیر ریلی منطقه شمالغرب کشور مجدد به مسیرهای قبلی بازگشتند و در جابجایی مسافران فعال شده اند.
صفری خاطرنشان کرد: در زمان حاضر روزانه ۲۲ رام قطار در منطقه شمالغرب کشور مسافران این حوزه را جابجا می کنند.
به گزارش ایرنا، راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسافران مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان و میانه را پوشش می دهد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات کشوری جغرافیایی تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل ۶ استان در ارتباط است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha