قطعی گسترده برق کشور از سال آینده کمتر می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت که با اقدامات زیربنایی انجام شده در حوزه برق، مشکل قطعی گسترده و خاموشی برنامه‌ریزی‌شده در کشور از سال آینده کاهش خواهد یافت.

غلامعلی رخشان‌مهر روز یکشنبه در پایان بازدید از پست فشارقوی ۶۳/۲۰ میرزاپانگ بخش مرکزی شهرستان گالیکش اظهارداشت: جایگزینی شبکه سیمی با کابل‌های خودنگهدار یکی از عمده ترین کارهای انجام شده برای رسیدن به این هدف است که در راستای آن در ۲ سال اخیر ۳۰ هزار کیلومتر کابل خودنگهدار جایگزین شبکه‌های فرسوده فشار ضعیف و تیرهای فرسوده در کشور شد.

وی با اشاره به تاثیر هوای گرم امسال بر افزایش مصرف برق در بخش های گوناگون به خصوص کشاورزی گفت: مصرف برق بخش کشاورزی به شدت نسبت به سال قبل بیشتر شد به گونه ای که در برخی استان‌ها پمپ‌های آب به جای اردیبهشت از اسفند سال قبل وارد مدار شد.

وی افزود: دمای هوا در فروردین امسال در مقایسه با سال قبل پنج درجه بیشتر بود و در بقیه ماه‌ها نیز وضعیت تفاوت چندانی نداشت و همچنین در بخش کشاورزی هم مصرف برق به شدت افزایش یافت.

رخشانی‌مهر گفت: همچنین در ماه‌های اول سالجاری مصرف برق بخش صنایع کشور ۲۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که همه این مسائل دست به دست هم داد تا در بعضی روزها تراز تولید و مصرف برق بهم بخورد و منجر به خاموشی‌ سراسری شود.

برق گالیکش و چاه‌های کشاورزی و آب شرب مناطقی مانند ینقاق، عرب بوران و فارسان از طریق پست فشار قوی ۶۳/۲۰ میرزاپانگ تامین می‌شود.

گالیکش سال ۱۳۸۹ با جدا شدن از مینودشت به عنوان شهرستانی مستقل معرفی شد.

شهرستان گالیکش حدود ۶۴ هزار نفر جمعیت مشکل از اقوام و مذاهب مختلف دارد که ۵۵ درصد آن در ۶۳ روستا زندگی می‌کنند و اقتصاد اصلی ساکنان آن بر پایه کشاورزی استوار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha