مدیرکل راهداری: ۱۴ میلیارد ریال برای تکمیل پل نیمدور باشت تصویب شد

گچساران - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۱۴میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح پل نیمدور این شهرستان تصویب شده که تاکنون نیمی از اعتبار یاد شده اختصاص یافته است.

محمد نصیری راد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:این میزان اعتبار تخصیصی برای اجرای عملیات آرماتوربندی، بتن ریزی و قالب بندی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه پل فلزی روستای نیمدور با شش متر عرض، ۱۷ متر ارتفاع ، ۴۰ متر دهنه و ۸۰ تن وزن پیشتر  خریداری و نصب شده بود تاکید کرد: تلاش می شود این طرح تا پایان آبان ماه امسال بهره برداری شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این طرح که بر روی رودخانه شاه بهرام احداث می شود هم اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

روستای نیمدور یکی از پرجمعیت ترین روستاهای شهرستان باشت تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است  که به دلیل راه ارتباطی نامناسب شاهد مهاجرت بخش عمده ای از جمعیت روستا به شهر بوده است.

وی عنوان کرد: به دلیل وجود کشتزارهای حاصلخیز و باغستان های زیبا ایجاد راه دسترسی مناسب همواره خواسته مردم این روستا بوده است.

روستای نیمدور در محل اتصال دهستان های کوهمره خامی باشت و بویراحمد گرمسیری گچساران قرار دارد.

این روستا به گفته اهالی بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد که البته نوع معماری آن تا حدی این گفته را تأیید می‌کند و در صورت ایجاد راه ارتباطی مناسب می تواند مقصد گردشگری نیز باشد.

این روستا در محل اتصال شهرستان  های گچساران و باشت در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

وی همچنین از پیش بینی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل احداث جاده پیچاب خبر داد.

نصیری راد تصریح کرد: عملیات خاک برداری این طرح هم اکنون در حال اجراست.

وی ممانعت اداره کل منابع  طبیعی از قطع درختان مسیر و ناچار شدن برای بازنگری طرح را از دلایل تاخیر در اجرای  پیچاب ذکر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha