۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۲
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84475867
منبع: با مشارکت سایت از کی وام | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

چرا خرید قسطی را به خرید نقد ترجیح می‌دهیم؟

اگر می‌خواهید با هر پس‌اندازی که دارید، محصول موردنیازتان را داشته باشید؛ خرید به صورت قسطی را انجام دهید تا کالای مورد نیازتان گران نشده آن را با همان مبلغی که دارید خریداری کنید.

با هزار امید و آرزو پول‌هایتان را جمع کرده‌اید تا گوشی قدیمی‌تان را تعویض و یک مدل مناسب برای انجام کارهایتان تهیه کنید. اگر فقط ۱ میلیون دیگر جمع کنید، می‌توانید گوشی محبوبتان را بخرید. در همین روزهایی که شما تلاش می‌کنید ۱ میلیون باقی‌مانده را پس‌انداز کنید، قیمت گوشی بالا می‌رود. حالا شما باید ۳ میلیون تومان دیگر

پس‌انداز کنید تا بتوانید همان گوشی را بخرید. با این شرایط تنها یک راه وجود دارد که بتوانید با هر پس‌اندازی که دارید، محصول موردنیازتان را داشته باشید؛ خرید به صورت قسطی.

دست دست نکنید، همین الان بخرید 

برای اینکه کالای مورد نیازمان از دستمان نرود، بهتر است هر چه زودتر یک راه منطقی برای خریدش پیدا کنیم؛ مثلا خرید قسطی و اعتباری.

 پرداخت‌های قسطی به چند دلیل به نفع ما هستند:

  • اگر به کالایی نیاز داشته باشید، لازم نیست صبر کنید تا همه‌ی مبلغ خرید آن جمع شود، می‌توانید همه یا بخشی از مبلغ کل را اعتبار یا وام بگیرید و به صورت اقساط برگردانید. این نکته به خصوص برای کالاهای ضروری خیلی مهم است، مثلا اگر یخچال خراب شود و قابل تعمیر نباشد که نمی‌توان چندماه برای خریدن یخچال جدید صبر کرد! مجبورید هر چه زودتر یک یخچال نو بخرید، حتی با قسط و اعتبار!
  • در نوسانات دلار و افزایش قیمت‌ها، هر چقدر زودتر یک کالا را بخرید، به نفع شماست؛ چون (متاسفانه!) قیمت کالاها رشد نسبتا زیادی دارد و بعد از مدتی ممکن است چند برابر شود. مثلا همان گوشی موبایلی که در ابتدای متن مثال زدیم، در شرایط عادی ممکن است پس از مدتی قیمتش دو برابر شود. پس برد با شماست اگر هر چه زودتر کالای موردنظرتان را بخرید
  • پرداخت اقساط در شرایط تورمی آسان‌تر است، چون پس از مدتی ارزش مبلغ قسطتان کم‌تر می‌شود و پرداخت آن آسان‌تر. مثلا برای خرید یک لپ‌تاپ ممکن است هر ماه ۱ میلیون تومان قسط پرداخت کنید. اما بعد از چند ماه یا چند سال، ارزش ۱ میلیون تومان کمتر و در کنارش، معمولا درآمدها هم بیشتر می‌شود. با این شرایط پرداخت ۱ میلیون تومان آسان‌تر خواهد شد.
  • با پرداخت اقساط فشار مالی ناگهانی به خودتان یا خانواده وارد نمی‌شود. مبلغ اقساط منطقی هستند و می‌توانید با توجه به توان مالی خودتان میزان هر قسط را انتخاب کنید.
  • خرید همزمان چند کالای قسطی به راحتی امکان‌پذیر است، اما خرید هم‌زمان چند کالای نقدی؛ خیر. شما می‌توانید با توجه به توان مالی‌تان، اقساط مختلف را هم‌زمان پرداخت کنید. اما برای خرید نقدی قضیه فرق می‌کند. مثلا یک بار پول‌هایتان را جمع می‌کنید و گوشی جدیدی می‌خرید. دوباره باید پول‌هایتان را پس‌انداز کنید تا بتوانید چند ماه بعد میز نهارخوری بخرید. در حالی که با خرید قسطی می‌توانید هم‌زمان گوشی و میز نهارخوری را داشته باشید و کم کم اقساطش را پرداخت کنید.

چرا خرید قسطی را به خرید نقد ترجیح می‌دهیم؟

خرید قسطی آنلاین، بی‌دردسرترین روش خرید اقساطی

اسم "قسط" که به گوشمان می‌خورد یاد چند کلمه می‌افتیم؛ بانک، ضامن، چک، سفته، توی نوبت و صف ماندن و غیره. اما خیالتان راحت باشد، در روزگاری که حتی روغن را هم می‌توانید آنلاین بخرید، فرآیند مهمی مثل خرید قسطی هم می‌تواند بدون دردسر و آنلاین انجام شود.

قبلا برای خرید اقساطی، دو راه کلی وجود داشت. باید از بانک، وام یا کارت خرید می‌گرفتیم و اقساط را به بانک برمی‌گرداندیم، یا از فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی که امکان خرید قسطی داشتند، خرید می‌کردیم. در هر دو حالت به ضامن کارمند و چند فقره چک یا سفته نیاز داشتیم که باید حضوری و در چند مرحله تحویل می‌دادیم.

خوشبختانه در سال‌های اخیر شرکت‌های معتبری به صورت آنلاین در زمینه خرید اقساطی فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها فرآیند خرید را تسهیل کرده‌اند و همه‌ی مراحل را به صورت کاملا آنلاین پیش می‌برند.

چرا خرید قسطی را به خرید نقد ترجیح می‌دهیم؟

ازکی‌وام، آسان‌ترین راه‌حل خرید قسطی

 اگر دنبال بی‌دردسرترین راه برای خرید قسطی هستید، حتما می‌توانید از خدمات "ازکی‌وام" استفاده کنید. با ثبت‌نام در ازکی‌وام می‌توانید تا مبلغ مشخصی اعتبار بگیرید، خرید کنید و هزینه را به صورت اقساطی برگردانید.

شما مجبور نیسیتد حتما از یک فروشگاه خاص خرید کنید، بلکه می‌توانید از بین تمام فروشگاه‌های معتبری که با ازکی‌وام همکاری می‌کنند کالای مورد نیازتان را انتخاب کنید. تنوع محصولاتی که می‌توانید قسطی تهیه کنید بسیار بالاست، از گوشی موبایل و لپ‌تاپ و وسایل منزل گرفته تا بیمه و هزینه سفر را می‌توانید قسطی پرداخت کنید.  

شرایط دریافت اعتبار هم بسیار ساده است. لازم نیست مثل گذشته برای هر قسط یک چک جداگانه بدهید. فقط یک برگ چک برای ضمانت کافی است و ضامن کارمند و غیره هم نیازی ندارد.

 م. خ 

منبع: با مشارکت سایت از کی وام | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha