غواصان فیلیپینی مرجان های اقیانوس را از ضایعات پلاستیکی پاک کردند

تهران - ایرنا - در روز جهانی پاکسازی محیط زیست، غواصان فیلیپینی ضایعات پلاستیکی موجود روی مرجان های اقیانوسی را جمع آوری کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شبکه خبری « سی ان ای » سنگاپور، در روز جهانی پاکسازی محیط زیست غواصان فیلیپینی به جمع آوری  کیسه های پلاستیکی، بطری های نوشیدنی و تورهای ماهیگیری از جزیره های مرجانی در عمق اقیانوس با هدف پیوستن به روز جهانی محیط زیست و همچنین برجسته کردن تاثیر زباله در اقیانوس های جهان پرداختند.

برپایه گزارش یک منطقه معروف غواصی در جنوب پایتخت فیلیپین « مانیل »، حدود ده ها غواص در این عملیات شرکت کردند. 

« کارملا سویلا » برگزار کننده این عملیات در مصاحبه با رویترز گفته است: « با جمع آوری هر تور ماهیگیری و یا پلاستیکی در واقع می توان زندگی یک آبزی مثلا یک لاک پشت را نجات داد که در صورت خوردن ضایعات پلاستیکی خفه می شوند و می میرند. » 

فیلیپین، مجمع الجزایری متشکل از بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ جزیره با وسعت حدود ۳۶ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی و یکی از بزرگترین منابع غنی دریایی جهان است.

اما پویشگران و فعالان محیط زیست معتقدند منابع دریایی  با بی توجهی مقامات محلی و سهل انگاری در قانون های محیط زیستی در معرض خطر و تهدید می باشند.

براساس گزارش سال ۲۰۲۱ وبسایت علمی « زندگی ما با داده ها »، تخمین زده می شود  در مجموع ۸۱ درصد زباله های پلاستیکی از آسیا هستند که یک سوم آن از کشور فیلیپین است. 

روز جهانی پاکسازی محیط زیست سالانه در سومین شنبه ماه سپتامبر برگزار می شود. 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha