عرضه تخم مرغ بالاتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار قزوین تخلف است

قزوین – ایرنا – معاون سازمان صمت قزوین گفت: این استان در حوزه توزیع تخم مرغ با کمبود مواجه نیست ولی مشکل اصلی عرضه با قیمت بالاتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است که به عنوان تخلف با آن برخورد می‌کنیم.

محمد علی بیشه ای روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت بازار مرغ و تخم مرغ در استان مطلوب بوده و با برنامه ریزی ها و نظارت های صورت گرفته قیمت تخم مرغ قیمت پایین آمده است.

وی اضافه کرد: هم اینک هر شانه تخم مرغ به قیمت ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان در بازار عرضه می شود که ما با عرضه این محصول بالاتر از این رقم به عنوان تخلف صنفی برخورد می کنیم.

بیشه ای گفت:با توجه به افزایش هزینه مرغداری ها ما قیمت عرف این محصول را در نظر می گیریم تا اینکه سازمان جهاد کشاورزی قیمت نهایی این محصول را به ما اعلام کند.

این مسوول گفت: با توجه به اینکه سازمان بازرگانی دولتی زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفته، کلیه نهاده های کشاورزی از تولید تا مصرف زیر نظر این دستگاه است و ما فقط نظارت می کنیم.

بیشه ای افزود: منتظر هستیم تا سازمان جهاد کشاورزی، نرخ مصوب هر شانه تخم مرغ را به ما اعلام کند تا با عرضه کنندگان بالاتر از این نرخ برخورد کرده و آنها را به تعزیرات حکومتی معرفی کنیم.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در حال حاضر کنترل و نظارت خوبی بر عرضه محصولات داریم و با سازمان جهاد کشاورزی هماهنگ کرده ایم که اگر عرضه بالاتر از نرخ صورت گیرد همه عرضه کنندگان را جریمه می کنیم و با کسی تعارف نداریم.

وی افزود: در حوزه گوشت مرغ نیز در استان هیچ مشکلی نداریم و دیروز معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین از سطح بازار نظارت کردند که مرغ به قیمت مصوب ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان فراوان بود درحالیکه هنوز در برخی استان ها قیمت این محصول دو نرخی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha