تیم ایران در مسابقات ترای‌اتلون برای نخستین بار ششم آسیا شد

تهران - ایرنا - مسابقات ترای‌اتلون اسپرینت قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ با حضور برترین های این قاره در شهر چالپون آتا قرقیزستان برگزار شد که با تاریخ سازی نمایندگان کشورمان همراه بود.

به گزارش ایرنا، در این مسابقات ۳۱ ورزشکار برتر قاره آسیا در مسافت اسپرینت (۷۵۰ متر شنا، ۲۰ کیلومتر دوچرخه سواری و ۵ کیلومتر دو) با هم به رقابت پرداختند که تیم‌ ملی ترای‌اتلون ایران با ۴ ورزشکار در این‌ رویداد حضور داشت. 

در پایان این مسابقات علی رضوانی با کسب زمان ۵۷:۵۸ برای اولین بار عنوان ششمی قهرمانی بزرگسالان آسیا را از آن خود کرد. محمدحسین طیبی و مهدی سلیمی پور ورزشکاران رده جوانان کشورمان نیز که جهت حضور در کمپ ورزشکاران مستعد توسط کنفدراسیون ترای اتلون در قرقیزستان انتخاب شده بودند در این‌ مسابقات با ورزشکاران رده بزرگسال قاره به رقابت پرداختند که به ترتیب با کسب زمان ۵۹:۵۹ و ۱:۰۱:۰۳  در جایگاه های دهم و یازدهم قرار گرفتند. سید پارسا محجوب دیگر نماینده کشورمان نیز با زمان ۱:۰۳:۰۱ در رده شانزدهم مسابقات جای گرفت.

در پایان این رقابت ها، مقام قهرمانی به دارین کونیسبایف از قزاقستان رسید و کیوتارو یوشیکاوا از ژاپن و آیان بیسنبایف از قزاقستان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند. بدین ترتیب ترای‌اتلون کشور برای اولین بار در تاریخ این رشته در مسابقات قهرمانی آسیا به عنوان ششم انفرادی رده بزرگسالان (ELITE) دست یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha