حزب الله: تحریم‌های غذایی و دارویی لبنان را نیز درهم می‌شکنیم

تهران – ایرنا- "محمود قماطی" عضو شورای سیاسی حزب الله لبنان شنبه شب در واکنش به انتقال سوخت ایران به لبنان و برطرف شدن این مشکل گفت که محاصره لبنان تنها منحصر به سوخت و فرآورده‌های نفتی نیست، بلکه برای کاستن از درد و رنج مردم، محاصره غذا و دارو نیز در هم خواهد شکست.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی لبنان، قماطی اضافه کرد: مقاومت توانست لبنان را از محاصره، تنگنای اقتصادی و مشکلات اقتصادی بیرون بیاورد.

وی گفت، این اقدام ناشی از نفوذ یا دور زدن محاصره نبود، بلکه مقاومت محاصره را در هم شکست و توطئه‌ای را که به دنبال گرسنه و فقیر کردن مردم لبنان بود، خنثی کرد.

وی بار دیگر تأکید کرد، شکستن تحریم‌ها تنها محدود به مشتقات نفتی و سوخت نخواهد بود، بلکه دایره آن فراتر رفته و کالاهایی مانند دارو، غذا را شامل خواهد شد که این کار نیز برای آن صورت می‌گیرد که از درد و رنج و مشکلات مردم لبنان کاسته شود.

عضو شورای سیاسی حزب الله لبنان اظهار کرد: توطئه‌ای که در صدد بود در ذهن مردم لبنان القا کند که عامل گرسنگی، رنج‌ها ، قطعی برق و نبود سوخت، مقاومت و سلاح مقاومت است، شکست خورده است، چرا که نیروهای مقاومت در کمین این توطئه بودند.

قماطی افزود: نیروهای مقاومت [با این اقدام خود] ثابت کردند، کشوری که مانع از دسترسی مردم لبنان به آب، دارو و نفت است، آمریکا و سیاست‌های واشنگتن در منطقه است.

وی از مردم لبنان خواست نسبت به دیگر توطئه‌ها در روزهای آینده هوشیار باشند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha