اورژانس جامع علوم پزشکی اردبیل تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت‌: در حال حاضر اورژانس جامع دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، مسعود امامی یگانه در بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی در اردبیل افزود با افتتاح این پروژه ۴۰ تخت به تخت‌های اورژانس این شهرستان افزوده می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: اعتبار موردنیاز کتابخانه مرکزی و ساختمان پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به صورت ملی تامین می‌شود و تسریع در عملیات اجرایی مورد انتظار است.

امامی یگانه افزود: برای این سه پروژه با زیربنای بیش از ۱۳ هزار مترمربع ۲۵۰ میلیارد ریال  هزینه شده است.

فرماندار اردبیل با بیان اینکه حفظ بهداشت و تامین سلامتی مردم در اولویت قرار دارد، گفت: با توجه به وضعیت نارنجی شهرستان اردبیل و در راستای حمایت از صاحبان کسب و کار از جمله رستوران‌ها،  بستنی فروشی و اغذیه فروشی‌‍ها فعالیت این مراکز با ظرفیت ۲۵ درصد خواهد بود.

امامی یگانه افزود: این مراکز باید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از مرکز بهداشت شهرستان و فاصله‌گذاری اجتماعی پایبند باشند.

روند کاهشی شیوع بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل که از دو هفته پیش آغاز شده، همچنان ادامه دارد و با تغییر وضعیت شیوع کرونا در این استان از قرمز به نارنجی، امیدواری برای مهار موج پنجم این بیماری در استان افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، در پی کاهش شیوع کرونا در استان اردبیل، هم‌اکنون شهرستان‌های کوثر، نمین، گرمی، سرعین و اصلاندوز در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل، خلخال و پارس‌آباد، مشگین‌شهر، نیر و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه سال گذشته با ۲۲ فوتی، بیشترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۸۹ نفر و بالاترین رکورد بستری همزمان مبتلایان نیز با ۸۹۷ نفر در روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha