استاندار:روند واکسیناسیون در هرمزگان با شتاب بیشتری درحال انجام است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: روند واکسیناسیون در همه نقاط استان افزایش یافته و ظرفیت تزریق روزانه به ۶۰ هزار دز واکسن کرونا رسیده است.

فریدون همتی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان افزود: واکسیناسیون با همکاری بسیج، هلال احمر، نیروهای مسلح و به کارگیری تمام توان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، ایجاد شده است تا به سرعت همه جمعیت استان واکسینه شوند.
وی بیان داشت: تاکنون بیش از ۶۰۰ هزار دز اول و بیش از ۳۰۰ هزار دز دوم و در مجموع نزدیک به ۹۰۰ هزار دز واکسن کرونا در هرمزگان تزریق شده است و این روند روز به روز شتاب بیشتری خواهد گرفت.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: با وجود اینکه واکسن مورد نیاز تهیه شده و در شهرستان‌ها توزیع شده است، اما در برخی مناطق، استقبال از دریافت واکسن کم است.
وی تأکید کرد: فرمانداران باید با همکاری امامان جمعه و دستگاه‌های مسوول با اتخاذ تدابیر مناسب، استقبال مردم از دریافت واکسن کرونا در این مناطق را افزایش دهند.
همتی گفت: از مردم هرمزگان انتظار داریم برای دریافت واکسن کرونا اقدام و در سامانه اینترنتی سلامت به نشانی salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
استاندار هرمزگان گفت: با وجود دریافت واکسن کرونا، مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و  استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی و اجتماعی، پرهیز از دورهمی ها و حضور نیافتن در تجمع ها، همچنان مورد تأکید است.
وی ادامه داد: در اصناف، بازار، اداره‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، حمل و نقل عمومی و هر مکان فعالیت و اشتغال باید به طور جدی دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت و از تجمع جلوگیری شود.

کرونا در هرمزگان روند کاهشی دارد
استاندار هرمزگان گفت: همکاری خوب مردم در راستای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موجب سیر کاهشی روند شیوع  کرونا در هرمزگان شده است.
وی ادامه داد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هرمزگان از ۳۸ درصد به ۶۵ درصد افزایش یافته است که نتیجه آن را در کاهش ابتلا به کرونا و فوت ناشی از این بیماری در استان مشاهده می‌کنیم.
همتی افزود: با توجه به مراجعه به موقع بیماران مبتلا به کرونا به مراکز درمانی و همچنین کیفیت خوب درمان و رسیدگی به بیماران در هرمزگان، میزان مرگ به دلیل کووید ۱۹ در هرمزگان، کمتر از میانگین کشوری است.
استاندار هرمزگان تصریح کرد: با توجه به کاهش شیوع بیماری در همه شهرستان‌های استان و وجود ظرفیت‌های مناسب برای بستری ، هر فرد مبتلا و دارای نتیجه آزمایش تست مثبت کرونا، به مدت ۱۰ روز تا ۲ هفته تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت و درمان شهرستان‌ها قرنطینه خواهد شد.
وی گفت: افراد بسیاری ناقل بیماری کرونا هستند اما علائم بیماری را ندارند و موجب می‌شود که به راحتی در جامعه و خانواده رفت و آمد و بیماری را به دیگران منتقل کنند که قرنطینه ۲ هفته این افراد از انتقال بیماری جلوگیری خواهد کرد.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha