تمام افراد بالای ۱۸ سال در مهاباد علیه کرونا واکسینه می‌شوند

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: محدودیت سنی تزریق واکسن کرونا در این شهرستان برداشته شد و تمامی افراد بالای ۱۸ سال علیه بیماری کووید-۱۹ واکسینه می‌شوند.

عارف خدرلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام افراد بالای ۱۸ سال ساکن شهر و روستای مهاباد برداشته شده و تمام کسانی که به سن قانونی رسیده باشند، می توانند با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون این شهرستان نسبت به تزریق واکسن کووید_۱۹ با به همراه داشتن کارت ملی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ۱۷۱ هزار نفر در مهاباد بالای ۱۸ سال هستند، ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۱۰ هزار دز واکسن در مهاباد تزریق شده که از این تعداد حدود ۸۱ هزار نفر دز اول و مابقی علاوه بر دز نخست دز دوم خود را نیز دریافت کردند. 

فرماندار ویژه مهاباد اظهار داشت: شهروندان که تاکنون برای دریافت دز اول واکسن خود مراجعه نکرده اند باید در اسرع وقت با ثبت نام سامانه https://vaccine.salamat.gov.ir/login و پس از دریافت پیامک، نسبت به تعیین زمان و مکان تزریق واکسن خود اقدام کنند.

خدرلو با اشاره به اینکه هم اکنون واکسن کافی در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته و مشکلی در قبال کمبود واکسن در سطح شهرستان وجود ندارد، اضافه کرد: در حال حاضر هفت پایگاه واکسیناسیون در سطح شهرستان راه اندازی شده و یک پایگاه نیز به صورت خودرویی نسبت به تزریق شهروندان اقدام می‌کنند.

وی تاکید کرد: تنها راه شکست ویروس کرونا علاوه بر تزریق واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است بر این اساس از تمام شهروندان درخواست داریم ما را در این بحران به وجود آمده یاری دهند.

 به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۴۵۰ نفر در مهاباد به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند؛ ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان که در حالت قرمز قرار دارد تکمیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha