چهارمین مرکز شبانه روزی واکسیناسیون کرونا در شیراز گشایش یافت 

شیراز - ایرنا- چهارمین مرکز شبانه روزی تجمیعی واکسیناسیون علیه کرونا در شیراز بنام شهید «نصرفرد» گشایش یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز شنبه در آئین  راه اندازی این مرکز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هست سال دفاع مقدس و شهدای مدافع سلامت، افتتاح چهارمین مرکز شبانه روزی تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شیراز را تلاشی امیدبخش در راستای توسعه امر سلامت در جامعه برشمرد که به نام شهید «نصرفرد» نیز مزین شده است.

مهرزاد لطفی با اشاره به همکاری مطلوب بین بخشی در فارس، همراهی و همیاری امام جمعه شیراز، استاندار فارس، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج و سپاه و دیگر نهادهای دولتی و غیر دولتی اظهار کرد: یکی از دستگاه هایی که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به صورت عملیاتی پای کار و همراه مجموعه سلامت بوده، مجموعه نیروهای نظامی و انتظامی است.

وی با قدردانی از همکاری مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران با مجموعه سلامت در بحران های مختلف، اوج همکاری این مجموعه را در روزهای بحرانی شیوع کرونا دانست و گفت: همکاری هایی نظیر مشارکت در امر قرنطینه افراد مبتلا به کرونا ضدعفونی معابر و اماکن سطح شهر، گندزدایی بیمارستان ها و مراکز درمانی و راه اندازی بیمارستان های پشتیبان، از جمله همکاری های ارتش جمهوری اسلامی ایران در طی این ماه ها بوده که برای مجموعه سلامت دلگرم کننده بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در بحران کرونا نیز برخی فعالیت ها و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز مانند راه اندازی بیمارستان پشتیبان، مرکز درمان سرپایی بیماران مبتلا به کرونا، مراکز خودرویی و شبانه روزی واکسیناسیون علیه کرونا به عنوان الگوی کشوری معرفی شده که به پاس تلاش و همکاری بین بخشی دستگاه های استان، در حال گسترش است.

دکتر لطفی همت ارتش جمهوری اسلامی ایران در راه اندازی چهارمین مرکز شبانه روزی تجمیعی واکسیناسیون را ارزشمند خواند و افزود: با راه اندازی این مرکز واکسیناسیون، مجموعه مراکز واکسیناسیون علیه کرونا در شیراز به ۱۶ مرکز رسیده است که از این تعداد چهار مرکز به صورت شبانه روزی فعالیت دارد.

وی با علام پیشگامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امر واکسیناسیون کرونا از زمان تحویل تا تزریق در کشور ادامه داد: تاکنون حدود دو میلیون دز واکسن نوبت اول و ۸۰۰ هزار دز واکسن نوبت دوم به جمعیت گروه هدف استان فارس تزریق شده است که در صورت استمرار این روند در تامین واکسن از سوی وزارت بهداشت، تا دو ماه آینده جمعیت بالای ۱۸ سال استان نیز در برابر این بیماری واکسینه می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز امیدواری کرد تا به زودی شاهد واکسینه شدن تمام جمعیت استان فارس باشیم و از مردم خواست تا در کنار واکسینه شدن در برابر کرونا، شیوه نامه های بهداشتی را نیز رعایت کنند.

این مرکز در چهارراه باغ تخت، تالار سبوی عشق به صورت شبانه روزی پذیرای مراجعان است.

فرماندهی ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد نیز در آئین راه اندازی چهارمین مرکز شبانه روزی تجمیعی واکسیناسیون علیه کرونا به نام شهید «نصرفرد»، نسبت به توسعه همکاری های مجموعه ارتش و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقابله با بحران کرونا، اعلام آمادگی کرد.

امیر ابوالقاسم رضایی راه اندازی مرکز شبانه روزی تجمعی واکسیناسیون علیه کرونا  در شیراز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ارتش جمهوری اسلامی ایران را موجب تسریع در انجام واکسیناسیون ملی در استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد این مرکز گامی به سوی آرامش مردم جامعه باشد.

فرماندهی ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، همکاری در قرنطینه افراد مبتلا به کرونا ، راه اندازی نقاهتگاه و بیمارستان پشتیبان، ضدعفونی اماکن در سطح شهر و راه اندازی مراکز واکسیناسیون علیه کرونا  را از جمله همکاری های مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان با دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد.

امیر رضایی اعلام کرد: هر زمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای ارایه خدمت به مردم نیازمند یاری باشد، مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران در فارس با کمک تمام ظرفیت های موجود در این مسیر، همراه با مجموعه سلامت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha