۲۱ درصد از جمعیت استان قزوین ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کردند

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه ۲۱ درصد جمعیت قزوین ۲ دز واکسن را دریافت کردند، گفت: بیشترین میزان مرگ و میر و آزمایش مثبت کرونا مربوط به افرادی است که واکسن نزده‌اند.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: با توجه به اینکه کارگران پس از زنان خانه‌دار بیشترین درگیری و میزان ابتلا به کرونا را داشتند بنابراین واکسیناسیون کارگران استان که بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر هستند در دستور کار قرار گرفته است.  

وی با بیان اینکه در استان قزوین روزانه در حال حاضر ۳۰ هزار دز واکسن تزریق می شود،  اظهار داشت: روند واکسیناسبون در استان قزوین در مقایسه با استاندارد کشوری، چندین درصد بالاتر است و امروز ۵۰ هزار دز واکسن سینوفارم وارد استان شده و تا هفته آینده هزار دز دیگر وارد استان می شود.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: در خیز پنجم کرونا بالغ بر ۹۵ درصد بیماران کرونایی مبتلا به سویه دلتا  بودند که میزان ابتلا و مرگ و میر آن بالاتر از سایر سویه ها حتی لامبدا است.  

وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۱۸ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند و ۱۳۴ بیمار در وضعیت بحرانی قرار دارند.

نامدار بیان کرد: خوشبختانه تعداد بیماران در انتظار تخت آی سی یو، به یک نفر رسیده و وضعیت رنگ بندی تمام شهرستان های استان به جز آوج نارنجی است.

این مقام مسوول بیان کرد: میانگین استفاده از ماسک به ۴۲ درصد رسیده است اما استان قزوین در اعمال محدودیت های حوزه اصناف رتبه دوم کشوری را دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهار داشت: ۷۶ درصد واکسن های وارده به استان سینوفارم،  ۱۰ درصد برکت و ۱۲ درصد آسترازنکا بوده است.  

وی ادامه داد: روند بستری در شهرستان های قزوین، تاکستان و البرز در حال کاهش و در شهرستان بویین زهرا مختصرا در حال افزایش است و آوج نیز در شرایط مناسبی قرار دارد.  

نامدار اظهار داشت: خرمدشت، بخش مرکزی شهرستان البرز، محمدیه، بشاریات، ضیاء آباد و اسفرورین بیشترین بروز بیماری را دارند.  

وی همچنین افزود: ۵۱ درصد از جمعیت استان قزوین واکسینه شدند که این عدد ۱۰ تا ۱۵ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha