رییسی شهر کولاب را به مقصد تهران ترک کرد

تهران- ایرنا- رییس جمهوری پس از سفری سه روزه به تاجیکستان، شهر کولاب را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،  آیت‌الله سید ابراهیم رییسی بعد از ظهر شنبه، پس از سفری سه روزه و شرکت در نشست سران سازمان شانگهای و همچنین دیدار رسمی دو جانبه با رییس جمهوری تاجیکستان و دیدار از  شهر کولاب، این شهر را به مقصد تهران ترک کرد.

رییس جمهوری در این سفر با روسای جمهور ازبکستان، بلاروس، قزاقستان و ترکمنستان و نخست وزیران پاکستان، ارمنستان و تاجیکستان دیدار کرد و در جمع ایرانیان مقیم تاجیکستان حاضر شده و در جمع آنان سخنرانی کرد.

حضور در جمع دانشجویان و استادن دانشگاه ملی تاجیکستان از دیگر برنامه‌های رییس جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان بود که در این مراسم دکتری افتخاری این دانشگاه به رییسی اعطا شده و وی به عنوان عضو افتخاری هیات علمی این دانشگاه انتخاب شد.

رییسی همچنین با حضور و سخنرانی در اجلاس پیمان امنیت دسته‌جمعی با موضوع افغانستان که در حاشیه نشست سران سازمان شانگهای برگزار شد، دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران را درباره افغانستان تشریح کرد.

در بیست و یکمین نشست سران سازمان شانگهای که به میزبانی تاجیکستان برگزار شد، درخواست تبدیل عضویت کشورمان از عضو ناظر به عضو اصلی سازمان شانگهای از سوی همه اعضای اصلی مورد قبول قرار گرفت و ایران نهمین عضو اصلی این سازمان مهم منطقه‌ای شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha