۲۷ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84475341
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه استان یزد

یزد- ایرنا- معاون توسعه منابع پشتیبانی اداره‌کل ورزش و جوانان یزد گفت: تکمیل و تجهیز مجموعه ورزشی شهید پاکنژاد با بیش از ۵۰ سال قدمت به مشارکت خیران و همراهی بخش‌خصوصی در کنار اقدام دولت نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، علی محمد شیخی  روز شنبه در بررسی مسایل و مشکلات این مجموعه که به گفته وی قدیمی‌ترین مکان ورزشی استان محسوب میشود فزود: در بودجه امسال حدود ۲۷ میلیارد ریال برای فعالیت‌های عمرانی آن شامل ساخت بخشی از سکوی تماشاگران و رختکن بازیکنان پیشبینی شده که در صورت تخصیص اقدام به عمل میآید .

وی با بیان اینکه تکمل و تجهیز این مکان به دلیل استفاده ورزشکاران و استقرار هیات فوتبال شهرستان یزد از اهمیت بسزایی برخوردار است و جزو اولویت این ادارهکل و طرح های عمرانی است ادامه داد: همکاری سایر مجموعه‌ها  و بخش خصوصی در کنار اقدام  خیران نقش مهمی در اتمام طرح و استفاده مناسب دارد.

این مسول با اشاره به اینکه برای استفاده مناسب هیات فوتبال شهرستان یزد به زودی بخشی از مشکلات آن مرتفع می‌شود اظهار کرد: در سطح کلان برای تکمیل کامل مجموعه به بودجه بسیار زیادی نیاز دارد که امیدواریم با اختصاص بودجه به مطالبات بر حق شهروندان و ورزشکاران پاسخ داده شود.

همچنین رییس هیات فوتبال شهرستان یزد گفت: برای استفاده مناسب ورزشکاران و جامعه هدف از مجموعه قدیمی شهید پاکنژاد نیاز به بهسازی بخشی از مجموعه و تکمیل آن دارد که لازم است مسئولان با اختصاص بودجه لازم زمینه فعالیت را فراهم کنند.

صادق شاکری در این بازدید و نشست با اشاره به اینکه این مکان قدیمی‌ترین مجموعه ورزشی استان محسوب می‌شود و باید زمینه برای استفاده ورزشکاران رشته فوتبال فراهم شود، پیگیری حل مشکل موجود را توسط مسئولان با همراهی سایر بخش‌ها خواستار شد.

وی ایجاد زیرساخت و تجهیز کامل مجموعه در کنار پیگیری امور عمرانی بخش‌های مختلف را دیگر مطالبه مهمی ذکر کرد که باید با همت و همراهی مسئولان و همراهی خیران و سایر مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی یزد اقدام لازم صورت گیرد .    

با وجود تمامی اقداماتی که در ساخت و ساز مکان‌های ورزشی به خصوص در سال‌های اخیر در استان انجام شد، هنوز سرانه ورزشی یزد کمتر از نیمی از میانگین کشوری است.

میانگین سرانه ورزشی کشور بر اساس قانون یک مترمربع به ازای هر نفر است که باید برای ارتقای آن در استان همکاری بیشتری صورت گیرد. 

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی دارد.

***

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی یزد گفت: نظام زندانبانی جدید، تربیتی و اصلاحی است و حقوق انسانی با تمام ضوابط در آن رعایت می‌شود.

به گزارش ایرنا، حسین سبزواری روز جمعه در شورای اداری مسئولان زندان‌های یزد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در باره وظایف زندانبانان افزود: این افراد در قبال زندانیان وظیفه بسیار سنگینی دارند و باید در راستای احیای زندگی افراد دربند تلاش کنند.

 وی با قدردانی از تمامی تلاش‌های همکاران در سطح استان از رسیدگی به وضعیت خانواده زندانیان به عنوان یکی از چهار اولویت سازمان زندان‌ها یاد کرد و ادامه داد: همه خانواده زندانیان نیازمند اردکان، میبد و بخش بزرگی از یزد، مهریز و بافق مورد تفقد قرار گرفته‌اند.

همچنین امام جمعه مهریز با اشاره به پیامدهای حبس بر خانواده زندانیان گفت: وقتی یک نفر زندانی می‌شود پیامدهای حبس به صورت مستقیم بر خانواده وی تاثیر می‌گذارد و بر این اساس برنامه‌ریزی برای رسیدگی به مشکلات این خانواده‌ها از اقدام‌های  ارزشمند سازمان زندان‌ها به شمار می‌آید.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در این نشست افزود: فرهنگ غنی ایثار در این شهرستان به خوبی جا افتاده و تقدیم ۳۱۳ شهید موید این موضوع است و هم‌اکنون شاهد گسترش فرهنگ گلریزان برای زندانیان در شهرستان هستیم و باید این رویه و روحیه تقویت شود.

در پایان نشست تعدادی از پرسنل زندان‌های یزد که در بخش‌های مختلف اشتغال، بهداشت و درمان عملکرد درخشانی داشته‌اند تجلیل شدند.

هم اکنون در استان یزد سه ندامتگاه شامل زندان مرکزی و شماره ۲ در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد.

همچنین ۲ بازداشتگاه در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیربومی هستند، در ارتباط با مواد مخد است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

***

 رییس کمیته امداد بهاباد از اهدای ۱۰ فقره جهیزیه به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس به زوجهای جوان تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان خبر داد .

حمید دهقان بهابادی روز شنبه گفت: این جهیزیه ها به ارزش ۴۵۰ میلیون ریال و جمعا مبلغ کل چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل کمک‌های این نهاد و خیران و بسیج سازندگی و بنیاد علوی تهیه و به نوعروسان زیر پوشش اهدا شد.

وی با بیان اینکه تمام وسایل اهدایی ساخت ایران است افزود: هر سری جهیزیه شامل یخچال فریزر، ماشین لباسشویی اتوماتیک، اجاق گاز، جاروبرقی، یک دستگاه تلویزیون، یک تخته فرش و لوازم آشپزخانه است.

وی با تاکید بر ادامه روند اهدای جهیزیه به زوجین مددجو در طول سال گفت: تمام تلاش این نهاد این است با تامین اقلام اولیه زندگی، بتواند شرایط را برای شروع یک زندگی ساده تسهیل کند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزارنفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قراردارد.

***

رییس‌کل دادگستری یزد با اشاره به مشکلات چندین دهه آستان قدس و مردم مروست گفت: با هدف رفع موانع پیشرفت منطقه و منتفع شدن آستان از محل وقف، مجتمع کشت و صنعت در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا، غلامعلی دهشیری روز شنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی و منابع طبیعی افزود: حل این مشکل باید با رویکرد رفع مشکلات حقوقی، کاهش پرونده‌های قضایی بین آستان قدس رضوی و مردم و رفع موانع پیشرفت منطقه و منتفع شدن آستان قدس از محل وقف صورت گیرد.

وی ادامه داد: در این راستا اداره‌کل منابع طبیعی، مساحت یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی برای تاسیس شهرک خصوصی و مجتمع کشت و صنعت به آستان قدس رضوی واگذار تا پس از اجرای طرح مطابق قوانین و مقررات مربوطه انتقال قطعی اراضی به این مجموعه انجام شود. 

این مسئول بر لزوم رعایت شرط هم‌سنگ‌سازی اراضی معوض با موقوفه که با تامین زیرساخت‌ها و آب مورد نیاز شهرک محقق خواهد شد تاکید کرد و گفت: با تعامل و همکاری شرکت آب منطقه‌ای و شورای شهر مروست، فرمانداری ، استانداری و سایر دستگاه‌های مربوطه و تفاهم با متصرفین مزارع کشاورزی واقع در محدوده اراضی موقوفه در قبال آزاد سازی قدرالسهم اراضی وقف به نسبت درصد مساوی از پروانه برداشت آب چاه‌های موجود در منطقه کسر و شرکت آب مطابق با قانون مجوز چاه اختصاصی برای استفاده شهرک کشاورزی آستان معادل با مجموع مقدار کسر شده از سایر چاه‌ها صادر نماید.

دهشیری در خصوص تغییرکاربری زمین شرکت فرش یزد گفت: حمایت از اشتغال و تولید و جلوگیری از ایجاد رویه تعطیلی کارخانه‌ها و مجتمع‌ها تولیدی و تغییر کاربری اراضی از اولویت‌های دستگاه قضا می‌باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به قرار داشتن موقعیت شرکت در بخش صنعتی و تولیدی، عدم وجود مولفه‌ها و امکانات شهری نظیر مکان‌های آموزشی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی و نظر به واگذاری زمین شرکت به قمیت دولتی، هرگونه تغییر کاربری زیر ذره‌بین دادگستری قرار دارد.

این مسئول با اشاره به ارائه گزارشات مردمی در خصوص تصرفات صورت گرفته به اراضی روستای میر هاشم تصریح کرد: اداره‌کل منابع طبیعی ظرف یک ماه با مراجعه به محل و بازدید و بررسی میدانی میزان تصرفات و نحوه و نوع تصرفات و هویت متصرفین را شناسایی و نتیجه را به قاضی کمیسیون ماده ۵۶ جهت اتخاذ تصمیم ارسال نماید.

مرکز شهرستان مروست در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha