حسینی: اولویت دولت سیزدهم حمایت از تولید داخلی است

تهران- ایرنا- معاون رییس‌جمهوری در امور مجلس شورای اسلامی، حمایت از تولید داخلی و رفع موانع تولید را از برنامه‌های اولویت‌دار دولت سیزدهم عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سیدمحمد حسینی روز شنبه در بازدید از مجموعه کارخانجات صنعتی میهن و خطوط تولید این مجموعه بر نقش این واحد در خودکفایی و رهایی از وابستگی کشور به واردات محصول لبنی تاکید کرد.

معاون رییس‌جمهوری در امور مجلس در این بازدید گفت: یکی از برنامه‌های اصلی دولت حمایت از تولید داخلی و مانع زدایی برای رونق تولید و همچنین ایجاد اشتغال و تقویت صادرات گسترده به کشورهای منطقه است.

حسینی با اشاره به عزم جدی دولت برای حمایت از تولید داخلی گفت: دولت سیزدهم پشتوانه و حامی تولید کنندگان داخلی در همه عرصه‌های صنعتی و عمرانی است.

وی تصریح کرد: خودکفایی در بعضی محصولات لبنی در کشور مانند کره و بی نیازی از واردات، ارزشمند است. ایران که در سالیان گذشته در برخی محصولات لبنی واردکننده بود، اکنون توان صادراتی پیدا کرده که نشانه عزم تولیدکننده داخلی است.

در این بازدید مدیران و کارشناسان گروه صنعتی میهن گزارشی از تاریخچه فعالیت و جایگاه و موقعیت این واحد در تولید انواع فرآورده‌های لبنی و تامین نیازهای اساسی غذایی کشور ارائه کردند.

حسینی در این بازدید از خطوط تولید واحد میهن قدیم، واحد پاندا به عنوان بزرگ‌ترین سایت تولید بستنی کشور و خاورمیانه و نیز مجتمع تولیدی شهر لبنیات بعنوان بزرگ‌ترین واحد لبنی کشور بازدید کرد.

گروه صنعتی میهن با واحدهای متعدد فعال در حوزه‌های گوناگون، برای بیش از ۲۶۳۰۰ نفر نیروی انسانی اشتغال‌زایی کرده است که با گسترش ظرفیت و تاسیس واحدهای جدید تولیدی این رقم در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha