رییسی مرقد میرسیدعلی همدانی را زیارت کرد

تهران- ایرنا- رییس‌جمهوری در آخرین روز سفر به تاجیکستان، با حضور در مجموعه فرهنگی میرسیدعلی همدانی، مرقد این عالم پارسا را زیارت کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که به شهر کولاب در کشور تاجیکستان سفر کرده است، با حضور در مجموعه فرهنگی میرسیدعلی همدانی، مرقد وی را زیارت کرد.

رییس جمهوری سپس از موزه این مجموعه بازدید و دفتر یادبود آن را امضا کرد.

تعدادی از پیروان میرسیدعلی حین بازدید رییس‌جمهوری از بخش‌های مختلف این مجموعه، با پوشش مخصوص خود، روایتی از زندگی و سلوک او را در قالب شعرخوانی اجرا کردند.

در مسیر عزیمت آیت‌الله رییسی از فرودگاه به آرامگاه میرسیدعلی گروه‌های مختلف مردمی که در جای‌جای مسیر اجتماع کرده بودند، از رییس جمهوری اسلامی ایران استقبال کردند.

قرار است رییس جمهوری در جمع مردم کولاب سخنرانی کند.

میرسید علی همدانی ۱۲ رجب ۷۱۴ هجری قمری در همدان متولد شد و در ذیحجه ۷۸۶ هجری قمری درگذشت. وی از جمله شخصیت های معنوی مورد احترام در تاجیکستان و شبه قاره هند است.

وی حافظ قرآن کریم بود و گسترش بسیاری از هنرهای قرون گذشته در منطقه کشمیر را با نام سید علی همدانی پیوند می‌دهند؛ هنرهایی مانند شالبافی، بافندگی، سفالگری و خوش نویسی از بازمانده های میراث شاه همدان و ۷۰۰ همراه هنرمند او به شمار می‌آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha