۲۷ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۴۰
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 84475308
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۰۰میلیارد ریال برای بهسازی محور خوی -  رازی هزینه شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه‌ و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: برای اجرای طرح طعه دوم محور خوی- قطور- رازی به طول ۲۴ کیلومتر یک هزار و ۴٠٠ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

سید محسن حمزه‌لو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: عملیات اجرایی قطعه دوم محور خوی- قطور- رازی به طول ۲۴ کیلومتر آغاز شده و در حال حاضر ٢٠ کیلومتر از این محور آماده آسفالت است.

وی ادامه داد: بهسازی و تعریض محور خوی-قطور-رازی در چهار قطعه تقسیم‌بندی شده است. 

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تکمیل این پروژه‌ در افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار در پایانه مرزی رازی اثربخش است. 

حمزه‌لو ادامه داد: تکمیل راه اصلی خوی - قطور - رازی تسهیل‌کننده ارتباط انشعابی کریدور ترانزیتی شماره ۱۰ به شاخه اتصالی بسیار مهم منتهی به مرز ترکیه است.

وی تاکید کرد: با تکمیل این بزرگراه تردد مابین استان‌های شمال‌غرب کشور با مرز رازی در شهرستان خوی تسهیل می‌شود.

وی گفت: با اجرای طرح تعریض این جاده، چهار باند رفت‌وبرگشت در این مسیر ایجاد شده و علاوه بر افزایش ایمنی، ترافیک جاده‌ای نیز تسهیل و از وقوع حوادث ناگوار رانندگی پیشگیری می‌شود.

وی اظهار داشت: استانداردسازی مسیر دسترسی به پایانه مرزی بازرگان، توسعه شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای و تامین زیرساخت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در شمال‌غرب کشور از جمله مزیت‌های اجرای این طرح است.

مرز زمینی و ریلی رازی خوی در تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان‌غربی است.

گمرک مرزی رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha