کمیته بین المللی پارالمپیک: نعمتی برتری خود را اثبات کرد

تهران- ایرنا- تارنمای کمیته بین المللی پارالمپیک در گزارشی از بزرگ‌ترین دستاوردهای ورزشکاران در طول بازی های پارالمپیک توکیو یاد کرد و نوشت: «زهرا نعمتی» با پشتکار، خودش را اثبات کرد.

به گزارش ایرنا، در این گزارش از پنج ورزشکار برتر بازی‌های پارالمپیک توکیو یاد شده و نام زهرا نعمتی به عنوان اولین ورزشکار به چشم می‌خورد.

در این گزارش آمده است: در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، به جز زهرا نعمتی هیچ کدام از مدال آوران ریو ۲۰۱۶ در رشته تیروکمان موفق به کسب مدال نشدند.  وی توانست در دیداری بسیار نزدیک رقیب ایتالیایی خود را در تیر طلایی شکست داده  و سومین طلای متوالی خود را به کارنامه اش اضافه کند. پیش از این، تنها کسی که موفق به کسب مدال های پی در پی شده، مارگارت هریمن آفریقایی بود که توانست در بازی های ۱۹۶۰، ۱۹۶۴، ۱۹۶۸ و ۱۹۷۲ مدال طلای رشته پاراتیروکمان را از آن خود کند.

در ادامه این مطلب می‌خوانیم: کسب سه مدال پی در پی طلا توسط زهرا نعمتی بیانگر توانمندی‌های وی در طول سالیان گذشته در این رشته ورزشی است. در ابتدا، نام زهرا نعمتی به عنوان اولین زن مدال آور ایرانی در بازی های المپیک و پارالمپیک مطرح شد. وی سپس از این موفقیت استفاده کرد تا در خصوص حضور زنان در ورزش و افراد دارای معلولیت صحبت کند.  حال با توجه به آنکه زهرا نعمتی به عنوان یکی از ۶ عضو شورای ورزشکاران IPC انتخاب شده است، می‌تواند تاثیری فراتر از یک ورزشکار پارا تیروکمان بر جنبش پارالمپیک داشته باشد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha